معرفی ۷ مورد از ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری

investment in cryptocurrency

امروزه محبوبیت سرمایه‌گذاری و استیکینگ رمز ارزها در حوزه ارزهای دیجیتال به سرعت در میان افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه افزایش یافته است و علت این محبوبیت ممکن است سودآوری بهتر و کم دردسرتری به نسبت استخراج رمز ارزها باشد.

استیکینگ به فعالیتی گفته می‌شود که در آن کاربر برای مشارکت در حفظ امنیت سیستم‌های بلاک چینی مبتنی بر اثبات سهام (POS) دارایی‌های خود را در کیف‌پولی مخصوص قفل یا نگهداری می‌کند. به بیان ساده‌تر اختصاص دادن ارزهای دیجیتال به شبکه برای کسب پاداش را استیکینگ می‌گویند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۷ پروژه که پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد آشنا کنیم.

البته قبل از آن باید به نکات مهمی برای انتخاب بهترین رمز ارز دییجیتال برای سرمایه‌گذاری توجه داشت.

اشتباه اکثر افراد در این زمینه توجه به نرخ سودی که پلتفرم انتخابی آن‌ها (کیف‌پول، صرافی‌) که به هر رمز ارز اختصاص داده است، می‌باشد.

این اشتباه است، در وهله اول می‌بایست با تحقیق و بررسی تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال بلند مدت (البته با توجه به بازه زمانی که برا استیک ارز مورد نظر، در نظر دارید) یک رمز ارز را انتخاب کنید و سپس از میان پلتفرم‌های موجود که از استیک کردن رمز ارزها پشتیبانی می‌کند یکی را انتخاب کنید.

رمز ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲

بیت‌ کوین (BTC)

اولین رمز ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۰۹ توسط شخص یا اشخاصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. این رمز ارز مانند اکثر ارزهای دیجیتال دیگر مبتنی بر فناوری بلاک چین است و در سال ۲۰۲۱ جزء بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بوده است.

شاید درحال حاضر این رمز ارز برای سرمایه‌گذاری مناسب نباشد (باتوجه به اخبار های اخیر ۲۰۲۱/۱۲/۰۴) اما قبلا بارها کاهش یافته و هر بار دوباره حتی از قبل هم بالاتر رفته است. می‌توان این رمز ارز را جزو قابل اعتمادترین رمز ارزها دانست.

ارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری

اتریوم (ETH)

اتریوم دومین رمزارز از فهرست بهترین رمز ارزها است که به‌عنوان اولین پروژه‌ای است که به تمام دنیا نشان داده که بلاک چین فراتر از ارزهای دیجیتال می‌باشد، شناخته شده است.

اتریوم پلتفرمی است که برای توسعه و اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز طراحی شده است. این پروژه یک تیم بنیان‌گذار قوی دارد که به‌طور فعال درحال توسعه است و علی‌رغم ظهور هر چه بیشتر رقبای جدید، هیچ نشانه‌ای از ضعف نشان نمی‌دهد.

ارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

کاردانو (ADA)

رمزارزی از نسل سوم که در سال ۲۰۱۷ بر پایه بیت کوین و اتریوم راه‌اندازی و ساخته شد، اما پایدارتر (سازگار با محیط زیست)، مقیاس‌پذیر(سریع‌تر) و ایمن‌تر از بیت کوین است.

این رمز ارز به‌علت مصرف انرژی کم، سرعت مبادله بیشتر نسبت به بیت کوین و اتریوم و سازگاری آن با محیط زیست توانسته است یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ باشد.

سولانا (SOL)

سولانا که به‌عنوان رقیب اصلی اتریوم شناخته می‌شود، درحالی‌که هنوز یک پلتفرم لایه یک است اما برای انجام تراکنش‌های سریع نیاز به کمک پلتفرم دیگری ندارد. این ارز دیجیتال با کارمزد پایینی که برای تراکنش‌های خود دارد توانسته‌ است افراد زیادی را به خود جذب کند ازین رو هر روز، سرعت پایگاه طرفداران آن در حال افزایش است.

ارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

پولکادات (Dot)

پولکادات پروژه‌ای که دسترسی به اینترنت را آسان‌تر می‌کند و در آن بلاک چین‌های مستقل می‌توانند اطلاعات و تراکنش‌ها را به روشی قابل اعتماد از طریق زنجیره پولکادات مبادله کنند.

مقیاس‌پذیری و قابلیت ارتقا شبکه Dot از جمله مواردی است که باعث تمایل بیشتر سرمایه‌گذاران در خرید پولکادات شده‌است.

پالیگان (MATIC)

از پذیرفته‌ شده‌ترین و سریع‌ترین راه‌حل‌های مقیاس پذیر لایه دوم اتریوم و اکو سیستم‌های کاربردی غیر متمرکز است.

این رمز ارز از ویژگی‌های قابلیت همکاری، مقیاس‌پذیری و امنیت برخوردار است.

در این شبکه، تراکنش‌ها بسیار سریع و کم‌هزینه انجام می‌شود به‌طوری که زنجیره جانبی متیک از نظر تئوری می‌تواند به ۲۱۶ تراکنش در هر بلاک برسد.

ارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

استلار (XLM)

ارز دیجیتالی که برای تأمین نیازهای داخلی دنیای ارز دیجیتال به‌وجود آمده است و به‌عنوان پلی مابین بانک‌ها و شبکه‌های بلاک‌ چین عمل می‌کند. به این صورت که استلار به‌عنوان یک شبکه غیر متمرکز می‌تواند هر ارزی را تبدیل کرده و بین کانال‌ها مبادله کند. همین امر موجب می‌شود که معاملات سریع‌تر و ارزان‌تر از بانک‌های سنتی انجام شود.

ارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

در آخر

می‌توان گفت رمز ارزی برای سرمایه‌گذاری مناسب است که به تحقیق و بررسی تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت آن ارز پرداخته شده باشد و به اطلاعات جامعی در مورد آن دست یافته باشید. همچنین رمز ارزی که بر اساس یک هدف و بنیان اقتصادی مستحکمی ایجاد شده باشد تا بتواند پایداری و ماندگاری خود را در بازار ارز های دیجیتال حفظ کند ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.