بعد از سقوط قیمت BTC در ۳ سپتامبر، سرمایه‌گذاران متوجه شدند که حجم خرید روزانه افزایش یافته است.

سرمایه‌گذاران نگران شیوع گونه جدید کرونا اند. اظهارات جنگ طلبانه فدرال نیز به نگرانی‌ها افزوده است. در همین وضعیت نا به سامان تحلیلگر چارلی مانگر با یک آنالیز به بازار آتش زد. او قیمت‌های فعلی را با زمان دات-کام که در نهایت به یک حباب ختم شد مقایسه کرد.

در اینجا نگاهی به اظهارات آنالیزها و نکاتی که در حال حاضر باید به آن‌ها دقت کرد می‌اندازیم.

حمایت پایین‌تر از ۵۲۰۰۰ دلار تا ۵۳۰۰۰

عملکرد ضعیف بیت کوین در چند هفته اخیر توسط تحلیلگر، Decentrader، جمع آوری شده است. همین شرکت اطلاعات ارز دیجیتال قبل‌تر به کاهش روند نزولی و اتمام بازار گاوی به دلیل ترس سرمایه‌گذاران اشاره کرده بود.

آنالیزورها می‌گویند زمانی که بیت کوین از سطح حمایت فعلی خود که به طرز واضحی حدود ۵۲۰۰۰ تا ۵۳۰۰۰ دلار است سقوط کند، قیمت آن تا قیمت ماه می سال جاری کاهش پیدا می‌کند.

Decentrader می‌گوید:

اگر یک اصلاح قوی تر داشته باشیم، سطح حمایت به ۴۶۲۰۰ تا ۴۴۳۰۰ می‌رسد و سطح مقاومت نیز حدود ۶۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

BTC و اتریوم در این قیمت‌ها در حال فروخته شدن اند

با وجود اینکه این کاهش قیمت افراد زیادی را ناامید کرد، شریک مدیریت و رئیس سرمایه‌گذاری شرکت ExoAlpha، دیوید لیفچیتز، اعلام کرد بیت کوین و اتریوم در این قیمت‌ در حال فروش اند. او گفت افرادی که توانایی خرید این دو ارز در قیمت‌های بالاتر را نداشته اند الان اقدام به خرید کرده اند.

په گفته Lifchitz قیمت بیت کوین تحت تاثیر “حماسه نقدینگی Mt. Gox” باقی خواهد ماند. او پیشنهاد کرد سرمایه گذاران تا توزیع سه ماهه اول ۲۰۲۱ محتاط باشند.

او همچنین گفت اخبار شیوع نوع جدیدی از کرونا که قرنطینه را افزایش خواهد داد در ابتدا بر روی بازار اثر می‌گذارد.

این آنالیزور همچنین گفت که این اتفاقات می‌تواند منجر به محرک‌های دولتی شود و باعث افزایش بدهی جهانی و تضعیف ارزها در برابر ارزهای دیجیتال و طلا شود. در همین زمان میم کوین‌ها می‌توانند با انواع دیگری مثل بیت کوین مبادله شوند.

Lifchitz گفت

با وجود رکود قیمت ارزهای دیجیتال می‌توانند از این شرایط نفع ببرند. تا چند هفته دیگر می‌فهمیم بابا نوئل امسال می‌آید یا در قرنطینه باقی خواهد ماند.

شباهت با سپتامبر ۲۰۲۱

در نگاهی دقیق‌تر به pullback اخیر و مقایسه آن با مورد جدید متوجه شباهت آن خواهیم شد. یک کاربر توییتر با اسم Rekt Capital چارت زیر را منتشر کرد تا شباهت رکود اخیر را با رکود سپتامبر نشان دهد.

این کاربر می‌گوید:

در سپتامبر بعد از کاهش ۲۵ درصدی قیمت بیت کوین سرمایه‌گذاران ترس شدیدی مشاهده کردند. اکنون نیز قیمت بیت کوین تا ۲۳ درصد کاهش داشته است. انتظار می‌رود شاخص ترس و طمع به زودی ترس شدیدی را نشان دهد. با تکرار تاریخ، سرمایه‌گذاران احساسات مشابهی را تجربه می‌کنند.

ارزش کل بازار در حال حاضر ۲.۵۳۱ میلیارد دلار و سهم بیت کوین ۴۱ درصد است.

به این مطالب سر بزنید:

اتریوم به دنبال جایگاه بیت کوین به‌عنوان بهترین رمز ارز

گرگ وال استریت: شیبا و دوج کوین ارزش سرمایه گذاری ندارند

منبع:

cointelegraph