سردرگمی روز شنبه بازار ارز دیجیتال منجر به ضرر دورقمی در ارزش رمزارزهای برتر  شده است و در پی آن، ارزش کل بازار نزدیک به ۲۰ درصد سقوط کرد. بیت کوین (BTC) به کف قیمتی دو ماهه خود در ۴۲.۸۴۸ دلار کاهش یافت و ارزش بازاری آن به زیر ۱ تریلیون دلار رسید. اتریوم (ETH) نیز زیر ۴۰۰۰ دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح آن در یک ماه گذشته بوده است.

bloodymarket

 

به گزارش ایران‌بیت، درحالی‌که حمام خون بازار ارزهای دیجیتال معامله‌گران را دچار ترس شدید کرده است، رئیس جمهور السالوادور ۱۵۰ (BTC) را با قیمت متوسط ۴۸۶۷۰ دلار در میان بزرگترین بازار نزولی از زمانی که بیت کوین در هفته اول نوامبر به بالاترین رقم نزدیک به ۶۸۰۰۰ دلار دست یافت، خریداری کرده است.

بوکله همچنین در توییتی گفته است خرید بیت کوین را در پایین ترین حد خود از دست داده است:

تنها ۷ دقیقه دیر کردم…

tweet of niyib bukele

با این خرید، ذخیره بیت کوین السالوادور اکنون به ۱۲۷۰ (BTC) می رسد که در زمان نگارش این مقاله ارزشی نزدیک به ۶۰.۳ میلیون دلار دارد. پیش از این، رئیس جمهور از خرید ۴۲۰ (BTC) در ۲۸ اکتبر در طی یک بازار نزولی موقت خبر داده بود.

طرح بازی دولت السالوادور شامل برداشت سودهای غیر واقعی بیت کوین به دلار آمریکا برای تامین مالی پروژه های توسعه ای مختلف و در عین حال حفظ ارزش کلی ذخایر مرکزی است.

در ۲۱ نوامبر، رئیس جمهور Bukele راه اندازی bitcoin city را اعلام کرد، ابتکاری که در ابتدا توسط اوراق قرضه بیت کوین ۱ میلیارد دلاری تامین مالی شد. به گفته بوکله:

ما در bitcoincity آموزش دیجیتال و فناوری خواهیم داشت. انرژی زمین گرمایی برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار است.

پروژه bitcoincity همچنین شاهد مشارکت شرکت های رمزنگاری برجسته از جمله صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex و Adam Back’s Blockstream است که به گفته بوکله:

به زودی میزبان بسیاری از دارایی های دیجیتال داخلی و خارجی خواهد بود که مقررات جدید دارایی های دیجیتال را برای کشور توسعه می دهند.

منبع: Cointelegraph

روز خونین بازار کریپتو

بیت کوین با وجود کاهش قیمت نیز خریدار دارد