ایلان‌ ماسک ۱ میلیارد دیگر از سهام شرکت تسلا را فروخت و به روند فروش آن کمک کرد. بر اساس پرونده‌های نظارتی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در اواخر ۲۳ نوامبر، ایلان‌ماسک ۹۳۴,۰۹۱ سهم دیگر را به قیمت ۱.۰۵ میلیارد دلار فروخته است.

بر اساس گزارش‌ها، مدیر عامل میلیاردر نیز ۲.۱۵ میلیون گزینه سهام را اعمال کرده است و این فروش برای پوشش مالیات انجام شده است. ایلان‌ماسک اکنون حدود ۹.۲ میلیون سهم را جابجا کرده‌ و تقریبا ۹.۹ میلیارد دلار درآمد جمع آوری کرده است.

در ۷ نوامبر، ایلان‌ ماسک از ۶۴ میلیون دنبال کننده خود در توییتر نظرسنجی کرد و پیشنهاد فروش ۱۰ درصد از سهام خود را داد. تنها کمتر از ۵۸ درصد از ۳.۵ میلیون پاسخ دهنده پیشنهاد اورا پذیرفتند. برای فروش این درصد از سهام تسلا،  ایلان‌ ماسک باید حدود ۱۷ میلیون سهم یا حدود ۱.۷ درصد از سهام موجود شرکت را بفروشد. او در حال حاضر بیش از نیمی از ۱۰ درصد پیشنهادی را فروخته است.

او در پاسخ به نظرسنجی اظهار داشت: «من از هیچ جا حقوق‌ نقدی یا پاداش نمی‌گیرم. من فقط سهام دارم، بنابراین تنها راه من برای پرداخت مالیات فقط فروش سهام است.»

سقوط سهام تسلا

سقوط سهام تسلا

در معاملات روز سه‌شنبه سهام‌ تسلا ۵.۵ درصد یعنی از حدود ۱۱۷۰ دلار به ۱۱۰۹ دلار و سپس به ۱۱۰۱ دلار سقوط کرد. سهام‌ تسلا در ۴ نوامبر به بالاترین سطح تاریخ یعنی ۱۲۳۰ دلار رسید و در حال حاضر حدود ۱۰.۵ درصد از آن اوج، کاهش یافته است.

کریگ ارلام، (اقتصاددان ارشد بازار در OANDA)، گفت: “هنوز علاقه زیادی به خرید سهام وجود دارد و سرمایه‌گذاران به عنوان یک مرحله به آن نگاه می‌کنند و به عقب نشینی‌ها به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنند.”

ایلان ماسک که مخالف قوانین سختگیرانه رمزارزها است، هیچ تلاش دیگری برای خرید بیت کوین انجام نداده است. با توجه به BitcoinTreasuries، تسلا در حال‌حاضر دارای ۴۳۲۰۰ بیت کوین به ارزش تخمینی ۲.۴۵ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی است. این شرکت تقریبا یک میلیارد دلار سود از خریدهای اولیه بیت کوین خود در اوایل امسال به دست آورده است.

همچنین بخوانید:

آیا بیت کوین از ۵۵/۰۰۰ دلار کمتر می‌شود؟
حرکت رو به جلوی کاردانو

منبع: CryptoPanic