به گزارش ایران‌بیت، بیت کوین، رمزارزی که به‌واسطه سروصدا زیاد صنعت توکن‌های غیر مثلی و میم کوین‌ها، کم اهمیت جلوه داده شده است، هم اکنون در مسیر واگذاری جایگاه بهترین رمز ارز جهان به رقیب اصلی خود، اتریوم، است.

جفت ارز ETH/BTC پس از عبور موفقیت آمیز از سطح مقاومتی BTC 0.077 به بالاترین سطح خود از ماه می ۲۰۱۸، افزایش یافته است.

گفتنی است که بیت کوین از ابتدا سال تا به امروز، ۹۷ درصد رشد داشته است، در حالی‌که ارزش اتریوم در همان مدت مشابه، به میزان ۵۵۱ درصد افزایش یافته است.

در حالی‌که جفت ارز ETH/BTC از میزان فعلی خود باید دو برابر افزایش یابد تا اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد، اما چنین سناریویی با توجه به عملکرد فعلی اتریوم دور از انتظار نیست.

اتریوم در حال گرفتن جایگاه بیت کوین

باتوجه به این‌که سناریوی صعودی بیت کوین عمدتا به دلیل کارکرد ذخیره ارزش آن اعتبار دارد، بازده بسیار بالای سایر دارایی‌ها می‌تواند “طلای دیجیتال” را تحت فشار قرار دهد. از سوی دیگر، اتریوم به عنوان مرکز اصلی توسعه دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز و سازندگان NFT ها واقع شده است.

علاوه بر آن، حامیان اتریوم معتقدند که ویژگی منحصر به فرد محافظت در برابر نرخ تورم اتریوم بسیار قابل توجه است و در مقایسه با بزرگترین ارز دیجیتال، به‌عنوان ذخیره ثروت بهتری تلقی می‌گردد.

به‌دنبال صعود بیت کوین در ابتدای سال جاری، تسلا به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی در ماه May، پذیرش این رمز ارز، به‌عنوان شیوه چرداخت را متوقف کرد و روند صعودی بیت کوین متوقف شد.

نگرانی‌ها از اثرات نامطلوب روش استخراج اثبات کار (POW) منجر به چنین اقداماتی می‌شود.

ماه گذشته مقامات سوئدی از اقدام برای ممنوعیت استخراج بیت کوین در سراسر اتحادیه اوروپا به دلیل ایجاد کربن بیش از اندازه، حمایت کردند.

از سوی دیگر، اتریوم به استفاده بیشتر از الگوریتم اثبات سهام (POS) نزدیک‌تر می‌شود که انتظار می‌رود انرژی آن را تا ۹۹.۵ درصد کاهش دهد.

قاتلان اتریوم

البته لازم به ذکر است که اتریوم نیز دارای رقبای سرسختی است که آن‌را ملزم به رفع مشکلات خود می‌کند. سو ژو Su Zhu، یک از بنیانگذاران موسسه سرمایه گذاری Three Arrows Capital مستقر در سنگاپور، به دلیل کارمزد بالای شبکه اتریوم، رمز ارز Avalanche را به اتریوم ترجیح داد.

Binance Chain, Solana, Cardano, Polkadot, Avalanche در راستای پیشی گرفتن از قراردادهای هوشمند اتریوم، باهم رقابت می‌کنند.

منبع: U.Today

گرگ وال استریت: شیبا و دوج کوین ارزش سرمایه گذاری ندارند

راه حل برای هزینه اتریوم، آیا اتریوم رضایب کاربران را کسب می‌کند؟