IOTEX یک انقلاب در بلاک چین

ارز دیجیتال IOTEX یک انقلاب در صنعت بلاک چین

در صنعت رمز ارز هر روزه توکن‌های جدیدی معرفی می‌شوند و در هر ساعت افراد جدیدی به عنوان سرمایه گذار یا تریدر به جامعه رمز ارز می‌پیوندند. این نشان دهنده حمایت بزرگی است که این صنعت رو به رشد دارد. اما ورود یک توکن به معنای موفقیت آن نیست. توکن‌های محدودی از خیل عظیم کوین‌هایی که هر روز لیست می‌شوند موفق می‌شوند برای خود اسم و موفقیتی دست و پا کنند.

برخی ادعا می‌کنند ارزهای دیجیتال به زودی در تمام دنیا به عنوان یک سیستم پرداخت شناخته می‌شوند. این پیشرفت و محبوبیت بیشتر این صنعت را نوید می‌دهد. همچنین ادعای بی اساسی نیست چراکه محبوبیت و مقبولیت ارزهای دیجیتال هر روز بیشتر می‌شود و بازارها و افراد زیادی آن‌ها را به عنوان سیستم پرداخت در نظر می‌گیرند.

همه چیز در مورد IOTEX

IoTex یا IOTEX یک پروژه اوپن سورس است. این پروژه یک پلتفرم غیرمتمرکز برای توسعه سیستم‌های غیرمتمرکز اقتصادی یا DeFi ساخته است. به زبان دیگر پلتفرم یک ابزار برای ارتباط بدون محدودیت ماشین‌ها و افراد با اعتماد تضمین شده و طراحی دلنشین است.

به طور اساسی IOTEX یک پلتفرم است که ادعا می‌کند برنامه‌های غیرمتمرکز را به دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) مثل دوربین‌ها یا سنسورها متصل می‌کند. قبل از گذر کردن از این بحث شایان ذکر است که IOTEX یک توکن NFT پایه و به عبارتی توکن رسمی این پلتفرم است. این توکن می‌تواند برای اهدافی مثل کارمزد معاملات یا ثبت دستگاه‌های جدید استفاده شود. همچنین نباید از کاربردهایی مثل شرط بندی یا اهداف حکومتی چشم پوشی کرد.

پلتفرم حدودا ۴ سال پیش در ۲۰۱۷ معرفی شد. IOTEX در ابتدا ۴۰ مهندس داشت. این افراد به خوبی از پس توسعه پلتفرم و بلاک چین پروژه برآمدند. این بلاک چین از یک چرک نویس به EVM که از Roll-DPoS استفاده می‌کند تبدیل شد. این آپدیت در ۲۰۱۹ و تقریبا دو سال بعد از انتشار پروژه اعمال شد. این پروژه با کمک بیش از صد نماینده در سراسر دنیا توسعه یافته است. همچنین گفته می‌شود این شبکه در حال حاضر بیش از ده میلیون تراکنش انجام داده است.

همانطور که قبلا ذکر شد IOTEX یک نتورک غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین است که ارتباط انسان و دستگاه‌ها را ممکن می‌کند. این ارتباط اعتماد و امنیت و حریم خصوصی را تضمین می‌کند. همانطور که گفته شده است پلتفرم قرار است قدرت تکنولوژی بلاک چین را به برنامه‌های غیرمتمرکز و NFT و هرگونه انتقال اینترنتی دیگری منتقل کند.

انسان‌ها تنها نیستند

همچنین بر خلاف بقیه نتورک‌ها کاربران IOTEX فقط محدود به انسان‌ها نمی‌شوند بلکه ماشین‌ها و دستگاه‌ها را نیز در بر می‌گیرند. هم ماشین‌ها و هم افراد در پلتفرم هویت مخصوص به خود را دارند. آن‌ها می‌توانند پرداخت انجام دهند، از سرویس‌ها استفاده کنند یا از قرارداد هوشمند پیروی کنند.

بر اساس تحقیقات Juniper Research تعداد دستگاه‌های IoT در ۲۰۲۲ به پنجاه میلیون عدد خواهند رسید. IoTها دستگاه‌هایی هستند که بدون سیم کار می‌کنند. این عدد بسیار چشمگیری است. همچنین با گذر زمان مشکلات بیشتری نیز آشکار می‌شوند. از جمله این مشکلات تکیه بیش از حد به این نوع دستگاه‌هاست. این امنیت کم، مشکلات مقیاس پذیری و عملکرد ضعیف را به وجود می‌آورد. علاوه بر این‌ها هزینه استفاده از این دستگاه‌ها نیز بالا است.

با این حال IOTEX قصد حل همه این مشکلات با استفاده از بلاک چین متمرکز روی حریم خصوصی را دارد. این بلاک چین به سادگی با اعمال یک مکانیزم اجماع سریع، مشکلات اجماع و انعطاف پذیری را حل خواهد کرد. این مکانیزم بر اساس مدل PoS خواهد بود و از ساید چین نیز استفاده خواهد کرد. البته قابل ذکر است که این نوآوری در راه خود بدون رقیب نخواهد بود.

رقیبان IOTEX

یکی از بزرگ‌ترین رقبای این پلتفرم IOTA است. IOTA برای حل مشکل مقیاس پذیری از تکنولوژی DAG استفاده می‌کند. همچنین این رقیب برای دستگاه‌هایی که نیاز به نیروی کمتری دارند پلتفرم سبکی را شامل می‌شود. علاوه بر این تیم پلتفرم شالوده بلاک‌های لازم برای اتصال به بلاک چین‌های اتریوم، بایننس و Heco را ساخته اند. این یک برد در برابر IOTEX محسوب می‌شود.

حالا بعد از کسب این اطلاعات در مورد پروژه شاید بخواهید بدانید سرمایه گذاری روی IOTEX و خرید توکن آن عاقلانه است یا نه. ما به شما خواهیم گفت.

سرمایه گذاری

در زمان نوشتن این مقاله قیمت این توکن برابر ۰.۲۰۵۹ دلار است. حجم بازار این ارز در ۲۴ ساعت گذشته برابر ۵۳۳,۴۱۹,۱۶۹ دلار است و حدودا ۵۲ درصد رشد داشته است. این ارز اخیرا روزهای سبز و پررشدی تجربه کرده است.

با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری روی IOTEX کسب کرده اید. البته مقاله ما توصیه اقتصادی نیست و فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد.

۴.۹/۵ - (۱۶ امتیاز)
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.