چگونه در ایران بیت کوین بخریم؟

چگونه در ایران بیت کوین بخریم؟

بعد از رشد چشمگیر بیت کوین افراد زیادی به فکر خرید این ارز باارزش افتادند. در این مقاله به سوال چگونه بیت کوین بخریم پاسخ خواهیم داد و در پایان با نحوه خرید بیت کوین در ایران آشنا خواهیم شد.

روش‌های خرید بیت کوین در ایران

برای خرید ارزهای دیجیتال دو روش اصلی وجود دارد: صرافی یا خرید حضوری.

خرید بیت کوین از صرافی

صرافی یک پلتفرم آنلاین است که در آن شما با پرداخت ریال بیت کوین یا ارزهای دیگر دریافت می‌کنید. در سال‌های اخیر صرافی‌های زیادی به دلیل تحریم‌های آمریکا از ادامه خدمات دهی به کاربران ایرانی خودداری کرده اند.

با این حال تعدادی صرافی ایرانی نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای خرید بیت کوین استفاده کنید. دقت داشته باشید که در مسیر انتخاب صرافی اسیر کلاهبرداران نشوید و گزینه مورد اعتماد را انتخاب کنید.

برای انتخاب صرافی باید به امنیت و سابقه آن دقت داشته باشید. ممکن است صرافی هک شود و یا کلاهبردار باشد. به غیر از این موضوع تعداد جفت ارزهای قابل معامله و کارمزد نیز اهمیت بالایی دارد.

البته هنوز صرافی‌های غیر ایرانی نیز وجود دارند که می‌توان بدون احراز هویت در آن‌ها فعالیت کرد. با این شرایط شما هیچ مشکلی از بابت ایرانی بودن نخواهید داشت.

اگر قصد انتخاب یک صرافی خارجی را دارید مقاله ما در مورد بهترین صرافی‌های خارجی را مطالعه کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

خرید بدون واسطه و مستقیم بیت کوین

راه دیگر خرید بیت کوین در ایران که با کارمزد تقریبا صفر انجام می‌شود خرید بدون واسطه و مستقیم بیت کوین از فروشنده است.

در این روش فروشنده و خریدار با یکدیگر آشنا می‌شوند و به صورت مستقیم انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند. خرید بدون واسطه کارمزد بسیار کمتری دارد با این حال به دلیل ریسک بالا خیلی توصیه نمی‌شود.

آشنایی فروشنده و خریدار قبلا در پلتفرم‌هایی مثل تلگرام نیز انجام می‌شد اما با کلاهبرداری‌ها متعدد در این زمینه این روش تا حدودی منسوخ شده است.

هر روزه کلاهبرداری‌های زیادی در دنیای ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد. با درایت و اندیشه سرمایه خود را از شیادان حفظ کنید.

چگونه در ایران بیت کوین بخریم؟ (توضیحات مرحله به مرحله)

خرید هر ارزی چند مرحله دارد که در این قسمت به آن می‌پردازیم.

۱. کیف پول ارز دیجیتال

در مرحله اول ورود به این بازار به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. این کیف پول باید با نیازهای شما مطابق بوده و امن باشد.

می‌توانید با توجه به نیازهای خود یکی از انواع سرد یا گرم کیف پول را انتخاب کنید. دقت کنید که نگه داشتن ارز در صرافی به دلیل نداشتن کلید خصوصی امن نیست.

در دنیای ارزهای دیجیتال اصطلاحی وجود دارد که بیان می‌کند: در صورتی که کلیدهای خصوصی خود را ندارید به این معناست که مالکیت دارایی خود را ندارید.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی با انواع کیف پول ارز دیجیتال

۲. صرافی ارز دیجیتال

در این مرحله باید یک صرافی خوب و امن برای خود انتخاب کنید تا در آن شروع به فعالیت کنید. صرافی مورد نظر شما باید علاوه بر امنیت کافی کارمزد کمی داشته باشد.

در این گزینه انواع خارجی و ایرانی وجود دارد و می‌توانید با توجه به هزینه‌ها و خواسته‌های خود بهترین مورد را انتخاب کنید. علاوه بر این می‌توانید از انواع متمرکز یا غیرمتمرکز نیز استفاده کنید.

صرافی‌های غیرمتمرکز به دلیل نداشتن نهاد مرکزی احتمال فیلتر شدن ندارند و گزینه‌های بهتری برای ایرانیان هستند. با مطالعه مقاله ما در مورد صرافی متمرکز و غیرمتمرکز می‌توانید به خوبی بین یکی از آن‌ها انتخاب کنید.

صرافی متمرکز و غیرمتمرکز چیست و کدام‌یک بهتر است؟

۳. خرید ارز دیجیتال

در مرحله آخر بعد از انتخاب صرافی و کیف پول می‌توانید اقدام به خرید کنید. به یاد داشته باشید که ارزهای خود را از صرافی خارج کرده و حتما از کیف پول برای نگه داری آن‌ها استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم با نحوه خرید بیت کوین در ایران آشنا شویم. گفتیم که برای خرید ارز دیجیتال به کیف پول و صرافی ارز دیجیتال امن و قابل اعتمادی نیاز دارید تا تمام نیازهای شما را برآورده کند.

شما چه تجربه‌ای از خرید و فروش ارزهای دیجیتال دارید و چه صرافی و کیف پولی رو برای استفاده پیشنهاد می‌دهید؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.