بازی ‍Gods Unchained چیست | آموزش مرحله‌ای ورود به بازی

بازی ‍Gods Unchained

اگر تا به امروز تجربه بازی‌های کارتی را داشته باشید قطعا می‌دانید که یکی از عوامل قدرت در این بازی‌ها، لمس کارت‌ها کف دستان عرق کرده‌مان در اوج هیجان است.

با ورود تکنولوژی به بازی‌ها و ادغام شدن فضای فیزیکی و دیجیتالی، هیجانات نباید از دست بروند و مالکیتی که به ما قدرت بدهد باید سرجای خودش بماند. پس کارت‌های دیجیتالی در بازی گادز آنچیند منتظر شما هستند.

 فناوری بلاک چین به پایه‌ای برای توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است که به دنبال استفاده از محبوبیت بازی‌ها برای کسب درآمد هستند.

بر اساس نظرسنجی استراتیس که در نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد، ۶۴ درصد از بازی‌سازان مستقر در بریتانیا و ایالات متحده بر این باورند که استفاده از فناوری بلاک چین در دو سال آینده برای بازی‌های ویدیویی رایج خواهد شد.

در میان بازی‌های متعددی که با کمک فناوری بلاک چین ساخته شده است، بازی Gods Unchained یکی از هیجان انگیزترین بازی هاست.

گادز انچیند یک بازی کارتی تجاری رقابتی است که بر روی بلاک چین ساخته شده و به بازی‌های دیگر در این سبک، مانند Hearthstone یا Legends of Runeterra شباهت دارد.

از آنجایی که کارت‌های این بازی مبتنی بر بلاک چین است، بازیکنان مالکیت واقعی بر کارت‌های خود را دارند، درست مثل اینکه کارت‌های واقعی و ملموس در کار باشد.

در این مقاله، می‌خواهیم موضوع بازی، نحوه عملکرد Gods Unchained، نحوه استفاده از توکن‌های GODS و NFT و جایی که می‌توانید توکن‌های GODS را بخرید، توضیح دهیم.

این بازی اولین بار در ۲۰۱۸ معرفی شد. در آن زمان آن‌ها شروع کارت‌ها از شخصیت‌های افسانه ای را آغاز کردند و میلیون‌ها کارت فروختند. همچنین سرمایه هنگفتی جمع آوری شد که بودجه اولین فصل بازی را تامین کرد. محبوبیت این بازی در کنار دیگر بازی‌های مبتنی به NFT و بلاک چین در حال افزایش است. هر روزه بازیکنان مشتاق بیشتری برای کسب درآمد و لذت بردن از یک تجربه بی‌نظیر وارد gods unchained می‌شوند.

مقالات حوزه بازی‌های بلاک چینی برای کسب درآمد
بازی ‍Gods Unchained

گادز انچیند چیست؟

Gods Unchained (GODS) یک بازی رایگان کارتی تجاری و مبتنی بر بلاک چین است.

 بازیکنان باید با ساختن عرشه های قدرتمند و استفاده از تاکتیک های رزمی، از نظر استراتژیک بر حریفان پیشی بگیرند. Gods Unchained به بازیکنان مالکیت واقعی همه آیتم‌های درون بازی را می‌دهد، به این معنی که می‌توانند کارت‌های خود را به هر شکلی که دوست دارند معامله کنند، بفروشند یا از آن استفاده کنند – درست مانند کارت‌های واقعی.

طبق گزارش‌ها، گیمرها تنها در سال ۲۰۱۹، ۸۷ میلیارد دلار برای دارایی‌های درون بازی خرج کردند.

NFTها و بازی Gods Unchained

بازی‌های کارتی مشابه و رقابتی مانند Hearthstone، Runeterra و Magic: The Gathering Arena محبوب هستند، اما به بازیکنان خود مالکیت ملموس بر دارایی‌های دیجیتالی خود نمی‌دهند. این شرکت ها فقط به بازیکنانی که آنها را خریداری می کنند مجوز اقلام آرایشی یا چنین چیزهایی میدهند.

Gods Unchained می‌خواهد با دادن مالکیت کامل بر دارایی‌های درون بازی، همه چیز را متزلزل کند. کارت‌ها و سایر دارایی‌های شبکه اتریوم را به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ضرب می‌کند تا به بازیکنان مالکیت واقعی بدهد. از آنجایی که NFT ها تغییر ناپذیر هستند، توسعه دهندگان Gods Unchained نمی توانند ارزش کارت ها را تغییر دهند، یا آنها را از بازیکنان پس بگیرند.

تیم پشتیبانی Gods Unchained کیست؟

Gods Unchained توسط برادران جیمز و رابی فرگوسن تاسیس شد. پس از درگیر شدن با اتریوم در سال ۲۰۱۵، این برادران اولین بازی گروهی مبتنی بر بلاک چین جهان را ساختند. گادز انچیند همچنین عنوان اولین بازی کارت بازرگانی بلاک چین و اولین ZK Rollup برای NFTs دراتریوم Immutable X را دارد.

آشنایی با اتریوم و کاربردهای آن

جیمز قبلاً رهبری یک تیم توسعه نرم افزار در یک شرکت تجارت الکترونیکی میلیارد دلاری را بر عهده داشت. او دارای لیسانس حقوق و لیسانس تجارت (مالی) از دانشگاه سیدنی است. از طریق برنامه درسی آنلاین MIT، برنامه نویسی را آموخت و در سال ۲۰۱۴ به سیلیکون نقل مکان کرد. وی به همراه برادرش رابی، قبلاً چندین کسب و کار از جمله یک پلتفرم تجارت الکترونیک که از یادگیری ماشین ایجاد کرده بود.

رابی قبلاً یک پلتفرم مالیات بر سود سرمایه خودکار در KPMG ایجاد کرد که دارای مجوز بزرگ‌ترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده استرالیا بود. او در سال ۲۰۱۵ وسواس زیادی برای اتریوم پیدا کرد و از تحصیل در رشته علوم کامپیوتر/حقوق در دانشگاه سیدنی صرف نظر کرد و Xmmutable X را تاسیس کرد.

در سال ۲۰۱۸  کریس کلی که مدیر بازی MTG Arena و مدیر اجرایی Wizards of the Coast LLC بود. او Wizards را ترک کرد تا بر روی توسعه Gods Unchained تمرکز کند.

کریس کلی با تجربه فوق العاده، سمت مدیر بازی را بر عهده گرفت. عشق او به بازی و خلق باعث شد او در سال ۲۰۰۰ به Turbine Inc بپیوندد، جایی که او ۱۵ سال را در Turbine به کار روی بازی‌های آنلاین گروهی عظیم (MMO) مانند Asheron’s Call 1 & 2 ،Lord of the Rings Online و MOBA Infinite Crisis مشغول بود. قبل از پیوستن به تیم Immutable به عنوان کارگردان بازی گادز آنچیند، کریس سه سال گذشته را در Wizards of the Coast گذراند و در Magic the Gathering: Arena کار کرد . وی ابتدا به عنوان طراح اصلی و سپس به عنوان مدیر بازی مشغول به کار شد. کریس علاقه زیادی به ایجاد اقتصادهای جدید دارد که گیمرها و جوامع را از طریق NFTها توانمند می‌کند.

بازی ‍Gods Unchained

توکن بومی GOD

این بازی که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی بتا داشت، بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و دارای توکن بومی ERC-20 به نام GODS است. 

Erc20 یک استاندارد توکن برای ایجاد دارایی های نیمه تعویض پذیر است. 

هر بلاک چینی، یک توکن بومی دارد. به طور مثال بلاک چین اتریوم توکن اتر، بیت کوین توکن BTC و … را دارند. این بلاک چین‌ها همچنین میزبان و بستر توکن دیگر پروژه ها نیز خواهند شد. در این رساتا اتریوم از همه پیشتازتر است. برای این نمیزبانی بلاک چین از یک توکن استاندارد پیروی و. استفاده میکند که با نام ERC20 شناخته می شود. پروژه هایی مثل بازی ها برای عرضه توکن بومی خود (مثل گاد برای گادز انچیند) با استفاده از این استاندارد در شبکه اتریوم، توکن خود را ضرب و به شبکه اضافه میکنند.

توکن گاد به عنوان ارز درون جهان بازی برای انجام معاملات و پرداخت برای تراکنش ها استفاده می شود. این پلتفرم همچنین از فناوری قراردادهای هوشمند اتریوم برای برش NFT هایی استفاده می کند که نشان دهنده دارایی های کلکسیونی درون بازی هستند.

Gods Unchained نیز مانند خیلی از بازی‌های استراتژی دیگر دارای یک توکن رسمی مخصوص به خود است. می‌توان با پول فیات این توکن را خرید و سپس از آن برای خرید دارایی‌های درون بازی استفاده کرد. این دارایی‌ها شما را تبدیل به یک بازیکن قدرتمند می‌کند. همچنین از آن جایی که دارایی‌ها کاملا متعلق به شما اند می‌توانید آن‌ها را خرید و فروش کنید و از این طریق نیز درآمد کسب کنید.

جمعیت بازی هر روز در حال افزایش است. هر ماه تعداد بازیکنان و فروش بازی بیشتر می‌شود. آن‌ها در ارتقا بازی و اجتماع‌هایی با موضوع مسابقات کار بی‌نظیری انجام داده اند. همچنین جامعه به دنبال نسخه موبایلی بازی هم هست تا کاربران بیشتری از سراسر دنیا جذب کند.

چه چیزی Gods Unchained را منحصر به فرد می‌کند؟

بزرگترین نقطه فروش Gods Unchained این است که به بازیکنان مالکیت واقعی بر تمام آیتم های درون بازی که جمع آوری می کنند می دهد. این اقلام دارای ارزش واقعی در بازار هستند و می توانند در بازارهای NFT معامله شوند، همانطور که کارت های چاپ شده سنتی را می توان در بازی های فیزیکی با ورق مبادله کرد.

مزیت بزرگ دیگر این است که Gods Unchained قصد دارد از Immutable X برای تسهیل معاملات به طور کارآمدتر استفاده کند. Immutable X یک صرافی غیرمتمرکز است که معاملات انجام شده در اتریوم را مقیاس‌بندی می‌کند و تراکنش‌های تقریباً آنی را برای معامله‌گران با کارمزد تراکنش بسیار کم یا صفر فراهم می‌کند.

در حال حاضر، شبکه اتریوم تنها می‌تواند حدود ۱۵۰۰۰۰ تراکنش NFT در روز را با ۳۰ درصد استفاده از شبکه انجام دهد. با Immutable X، شبکه از نظر تئوری می تواند تا ۲۰۰ میلیون معامله در روز را پشتیبانی کند.

Immutable X نیز غیرقانونی است، به این معنی که کاربران همچنان کنترل کاملی بر اقلام خود خواهند داشت و مجبور نیستند به امنیت و زیرساخت صرافی اعتماد کنند.

بازی گادز آنچیند یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های رمزنگاری و بلاک چین با این نوع بازی است. تعداد زیادی بازی موبایل مبتنی ارز دیجیتال وجود دارد اما آوردن بلاک چین به بازی حقیقتا یک انقلاب است. سابقا بازیکنان از جایی مثل یک مغازه اقلامی را خریداری می‌کردند که واقعا صاحب آن‌ها نبودند و قادر به فروش آن‌ها نیز نبودند. اما گادز انچیند به شما اقلامی را می‌فروشد که واقعا مالک آن‌ها هستید.

بازی کارت‌هایی تحت عنوان NFT به بازیکنان می‌فروشد. با داشتن این یکی از این کارت‌ها شما یک دارایی واقعی و باارزش دارید. این کارت‌ها همچنین می‌توانند به فیات تبدیل شوند. این مشکل بسیاری از بازیکنان که سالانه میلیون‌ها دلار برای بازی هزینه می‌کنند حل کرده است.

ممکن است در آینده شاهد تمایل صنعت‌های زیادی به ارزهای دیجیتال و NFT باشیم. رمز ارز همچنین به شرکت‌های بازی سازی مثل سازنده gods unchained فرصتی بی‌نظیر برای افزایش توکن‌های خود می‌دهد.

موارد استفاده توکن GODS

توکن GODS یک توکن ERC-20 است که بازیکنان می‌توانند از آن برای خرید و فروش در بازار بازی، ایجاد NFT و کسب پاداش استفاده کنند. حداکثر ۵۰۰ میلیون توکن GODS در بازی، کیف پول بازیکنان، توسعه دهندگان و فروش عمومی توزیع شده است.

بازیکنان می‌توانند توکن‌های GODS خود را در کیف پول وب ۳.۰ مانند MetaMask به همراه کارت‌های NFT خود ذخیره کنند. GODS همچنین به عنوان یک توکن حکومتی در بستر بازی عمل می‌کند. بازیکنان می‌توانند در مورد مسائلی که آینده بازی را تحت تأثیر قرار می‌دهند رای دهند و آن را به یک پروژه واقعاً جامعه محور تبدیل کنند.

تا ژوئیه ۲۰۲۱، توکن GODS منتشر نشده است. تیم Gods Unchained با مهربانی به علاقه‌مندان هشدار داد تا زمانی که اعلامیه رسمی انتشار و لیست توکن را برای فروش قرار نداده اند، چیزی را که به عنوان توکن GODS در بازار عرضه نکنند. این تیم قصد دارد ۷ درصد از کل عرضه را به منظور پاداش به بازیکنان و حامیان اولیه، قبل از انتشار آن برای فروش عمومی، پخش کند.

Gods Unchained به زودی توکن GODS را منتشر می‌کند و جالب است که ببینیم بازارهای رمزنگاری و NFT چگونه می‌توانند در بازی‌های آینده کار کنند. این بازی به دلیل افزایش محبوبیت و تورنمنت‌های پربیننده در رادار بسیاری از بازیکنان قرار خواهد گرفت.

گیم پلی

در حالی که این بازی هنوز یک بازی نسبتاً جوان است، Gods Unchained اغلب با سایر بازی‌های کارتی فانتزی محبوب با پیروان فرقه‌ای مانند Magic: The Gathering یا Hearthstone مقایسه می‌شود.

داستان بازی

در Gods Unchained، بازیکنان می‌توانند برای افتخار در عرصه‌های رقابتی بجنگند، برنده شوند و با بازی کردن کارت‌ها را جمع‌آوری کنند، کارت‌ها را در بازار درون بازی بخرند و بفروشند، و عرشه ای عالی را برای مدیران برتر بسازند. بازی کاملاً رایگان است (البته بدون پرداخت به برد). در درجه اول بر بازی رقابتی منصفانه تمرکز دارد.

بازیکنان جدید با ۱۴۰ کارت به عنوان بخشی از هدیه استقبال شروع می‌کنند تا همه دسترسی های مختلف بازی را داشته باشند و بتوانند با بازی و شرکت در تورنمنت‌ها (چه برنده یا چه بازنده) قفل بیشتری را باز کنند.

 این بازی یک مدل بازی برای کسب درآمد (P2E) است، که اساساً به این معنی است که بازیکنان می توانند با شرکت در مسابقات هفتگی رتبه بندی شده، جوایزی کسب کنند.

مدل P2E یک مدل ثابت شده برای کسب درآمد توسط بازی است.

این مدل توسط چندین پروژه دیگر در فضای بازی بلاک چین GameFi مانند Illuvium (ILV)، Axie Infinity (AXS)، Genopets (GENE) و My Neighbor Alice (ALICE) به اشتراک گذاشته شده است.

توکن های GODS برای چه مواردی استفاده می شوند؟

توکن های GODS بخشی جدایی ناپذیر از بازی برای کسب درآمد Gods Unchained هستند. بازیکنان می‌توانند از آن‌ها برای خرید بسته‌های کارت از بازار، ساخت کارت‌های NFT و شرکت در طرح‌های حاکمیتی استفاده کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند توکن‌های $GODS را برای کسب پاداش به اشتراک بگذارند.

از کجا می توانم توکن های GODS بخرم؟

$GODS پس از عرضه عمومی موفق در اکتبر ۲۰۲۱ منتشر شد که ۳۵ میلیون دلار جمع آوری کرد. این توکن‌ها را می‌توان از تعداد معدودی از صرافی‌ها، از جمله Bybit، خریداری کرد.

برای خرید توکن های GODS در Bybit، ابتدا باید یک حساب کاربری در نسخه وب Bybit یا برنامه تلفن همراه (که در Apple iOS یا Android موجود است) باز کنید. گام بعدی تأیید هویت خود برای مطابقت با الزامات KYC (شناخت مشتری خود) و حذف محدودیت های معاملاتی در حساب خود است.

برای یافتن یک جفت معاملات مناسب GODS را در بازار نقدی Bybit جستجو کنید. اگر هیچ دارایی رمزنگاری ندارید، می توانید USDT را با استفاده از پول فیات از طریق Bybit Fiat Gateway خریداری کنید. می‌توانید با استفاده از چندین سرویس شخص ثالث، از جمله Banxa، XanPool، MoonPay و غیره، از دروازه برای واریز پول نقد به حساب Bybit خود استفاده کنید.

هنگامی که حساب شما تامین شد، به بازار نقدی بروید و جفت معاملاتی GODS/USDT را جستجو کنید. انتخاب کنید که آیا می‌خواهید یک سفارش بازار، محدود یا مشروط تنظیم کنید، سپس روی خرید GODS کلیک کنید تا سفارش اجرا شود.

چطور در گادز آنچیند بازی کنیم؟

بازی ‍Gods Unchained

ساده! با کلیک بر روی “ورود به سیستم” در سمت راست بالای صفحه بازی، و سپس با دنبال کردن لینک “ثبت نام” / “ایجاد حساب کاربری” یک حساب کاربری ایجاد کنید. هنگامی که حساب خود را راه اندازی کردید، می توانید لانچر بازی را دانلود کرده و شروع به بازی کنید!

برای شروع، مجموعه ای رایگان از ۷۰ کارت مجزا (در مجموع ۱۴۰) به شما داده می شود که در شش طبقه طبقه بندی شده اند. این مجموعه به عنوان Welcome Set* شناخته می شود و برای کمک به بازیکنان جدید طراحی شده است تا به نحوه عملکرد بازی و هر خدا کمک کنند. همچنین تعدادی کارت اصلی به شما داده می‌شود که می توانید از آن‌ها برای شخصی سازی دک‌های از پیش ساخته استفاده کنید.

برای شروع، چند حالت بازی برای انتخاب خواهید داشت. حالت انفرادی شما را در مقابل حریف رایانه ای قرار می‌دهد، این موقعیتی عالی برای یادگیری نحوه بازی با سرعت خود و امتحان کردن چند دک است. در حالت Constructed، به صورت آنلاین با مخالفان دیگری روبرو خواهید شد، به این معنی که امتیازات تجربه ای به دست خواهید آورد که به شما کمک می‌کند تا بسته‌های کارت را ارتقا دهید و قفل آن را باز کنید.

در آخر، Ranked Constructed وجود دارد. این بهترین راه برای بازی است، زیرا شما نه تنها در برابر حریفان واقعی بازی خواهید کرد و سطح خود را بالا می‌برید، بلکه می‌توانید قفل جوایز را نیز باز کنید، رتبه‌ها را بالا ببرید و برای ساخت کارت در Gauntlet of the Gods Flux کسب کنید.

جمع بندی

Gods Unchained می خواهد هنجار صنعت بازی را با دادن مالکیت کامل بر دارایی های دیجیتالی خود به بازیکنان تغییر دهد. توسعه دهندگان بازی برنامه های توسعه سرگرم کننده بسیاری را به عنوان بخشی از به روز رسانی های آینده برنامه ریزی می کنند. برای سرمایه‌گذاری در این پروژه جدید و هیجان‌انگیز GameFi، امروز توکن‌های GODS را در پلتفرم معاملاتی رمزنگاری Bybit خریداری کنید!

منبع:

CoinMarketCap

۴.۹/۵ - (۸۵ امتیاز)
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.