آشفتگی بازار و زرنگی هکرها – سرقت ۲۰۰ میلیون دلار

BitMark get hacked

به گزارش ایران‌بیت، صرافی رمز ارز BitMart  که دفتر مرکزی آن در جزایر کیمن است مورد حمله هکرها قرار گرفت و حدود ۲۰۰ میلیون دلار

به گزارش ایران‌بیت، صرافی رمز ارز BitMart  که دفتر مرکزی آن در جزایر کیمن است مورد حمله هکرها قرار گرفت و حدود ۲۰۰ میلیون دلار توسط هکرها به سرقت رفت.

نخستین بار شرکت امنیت بلاک چین Peckshield متوجه هک ۲۰۰ میلیون دلاری BitMart شد. این شرکت ابتدا متوجه تراکنشی ۱۰۰ میلیون دلاری در بلاک اتریوم شد و سپس طی تحقیقات بیشتر، نشان داده شد که هم‌زمان حدود ۹۶ میلیون دلار دیگر در زنجیره هوشمند بایننس BSC نیز به سرقت رفته است.

هکرها در این حمله با ترکیب بیش از ۲۰ توکن که شامل آلت کوین‌هایی مانند BNB, Safemoon, Bpay و BSC-USD می‌شود موفق به هک ۲۰۰ میلیون دلار شدند. و همچنین جالب است بدانید مقدار قابل توجهی از میم‌ کوین‌های BabyDoge, Floki و Moonshot نیز توسط هکرها دزدیده شده است!!!

هکرها وجوه به سرقت رفته را ابتدا به صرافی غیرمتمرکز ۱inch منتقل کرده‌ و آن‌ها را به اتریوم تبدیل کرده اند. هکر ها ا زاین آدرس برای انتقال بخشی از دارایی‌ها استفاده کرده اند، گفته می‌شوند وجوه مسروقه به سرویس میکسینگ تورنادو کش ارسال شده که ردیابی آن مشکل است.

مسیر انتقال وجوه دزدیده شده از صرافی BitMart توسط هکرها  Sheldon Xia، مدیر عامل BitMart در توییتی این هک را تأیید کرد و آن را خطر امنیتی بزرگی در کیف‌پول‌های گرم اتریوم و بایننس اسمارت‌چین دانست. همچنین گفت:

ما هنوز در حال نتیجه‌گیری در رابطه با با روش‌های ممکن مورد استفاده توسط هکرها هستیم. آن‌ها توانسته‌اند دارایی با ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار را برداشت کنند.

همچنین گفته است:

کلیه واریز و برداشت ها در حال حاضر در این صرافی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق است، همچنین از درک و شکیبایی کاربران بسیار متشکریم.

هک این صرافی در حالی اتفاق افتاد که اخیرا پروتکل بجردائو Badger Dao نیز متحمل سرقتی ۵۰ میلیون دلاری شده است. اولین گزارش‌ها در این باره در تاریخ ۲ دسامبر منتشر شد.

ظاهرا کاربران این پروتکل متوجه درخواست‌های مشکوکی در حین کار با حساب‌های کاربری خود می‌شدند که پس از آن تعداد زیادی از کاربران با برداشت‌های غیر مجاز مواجه شدند.

تیم توسعه بجردائو اعلام کرده است:

تا بررسی کامل این موضوع کلیه قراردادهای هوشمند را به‌صورت موقت متوقف خواهد کرد تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.

منبع:Cointelegraph

متاورس شیبا را می‌سوزاند

بی ثباتی بازار گریبان گیر کارمزدهای اتریوم شد

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.