آنچه در دنیای بیت کوین و رمزارزها، اتفاق افتاد | مرور ۲۴ ساعت گذشته با ایران بیت

Cryptocurrency

آنچه در ادامه می‌خوانید، مهم‌ترین رویداد ۲۴ ساعت گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال است: به گزارش ایران بیت؛ تنها ۱۰% از عرضه بیت کوین برای

آنچه در ادامه می‌خوانید، مهم‌ترین رویداد ۲۴ ساعت گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال است:

به گزارش ایران بیت؛

تنها ۱۰% از عرضه بیت کوین برای استخراج باقی مانده است

داده‌های تازه نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده است. داده های فعلی سایت بلاک چین نشان می‌دهد که بیت کوین در گردش، تا ۱۳ دسامبر به ۱۸.۸۹۹ میلیون رسیده است، به این معنی که تنها ۱۰ درصد از کل عرضه باقی‌مانده‌ است. از هم اکنون ۱۱۹ سال طول می‌کشد تا فرآیند استخراج بیت کوین تکمیل شود. همچنین پاداش ماینرها در سال ۲۰۲۴ به ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلوک کاهش می‌یابد و تنها ۸۰۰۰۰ بیت کوین از ۲۱ میلیون بیت کوین باقی می‌ماند.

سقوط اتریوم به ۴ هزار دلار

اتریوم روز گذشته تلاش کرد تا خود را به بالای ۴,۱۷۵ و ۴,۲۰۰ دلار برساند. این تلاش ناموفق بود و در ادامه با نزولی‌شدن بازار قیمت، به زیر ۴,۱۰۰ دلار رسید. اکنون که قیمت زیر ۴,۱۰۰ دلار قرار گرفته است، نشانه‌های نزولی متعددی در بازار دیده می‌شود. اگر روند بازار در ادامه تغییر کند و صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۴,۰۵۰ دلار است و پس از آن اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۴,۱۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته خواهد بود. از طرفی دیگر، اگر قیمت نتواند مانع ۴,۱۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است روند نزولی گسترده‌تر شود. با نزولی‌شدن بازار نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۴,۰۰۰ دلار خواهد بود.

ایلان ماسک: دوج کوین برای انجام تراکنش‌ها مناسب‌تر از بیت کوین است

ایلان ماسک در مصاحبه خود با نشریه تایم (Time) گفت:

حجم تراکنش‌های بیت کوین بسیار کم و هزینه هر تراکنش نیز زیاد است. بیت کوین در سطح پایه خود برای ذخیره ارزش مناسب است، اما اساسا برای انجام تراکنش‌ها ارز مناسبی نیست.

وی اذعان داشت که دوج کوین اندکی تورمی است، اما درصد تورم این میم کوین با گذشت زمان کاهش می‌یابد. وی افزود: «این موضوع، مردم را به خرج کردن دوج کوین به جای استفاده به عنوان ذخیره ارزش تشویق می‌کند.»

بانک مرکزی روسیه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ممنوع کرد

بانک مرکزی روسیه به صورت رسمی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual Fund) ممنوع کرده‌است. همچنین مدیران صندوق‌ها را از خرید ارزهای دیجیتال و ابزارهای مالی که ارزش آن‌ها به دارایی‌های دیجیتال وابسته است، منع می‌کند. گفتنی است که تا کنون هیچ صندوق سرمایه‌گذاری مشترک روسی در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده اند.

بایننس ارائه خدمات به سنگاپور را متوقف خواهد کرد

صرافی بایننس از امروز به کاربران سنگاپوری اجازه افتتاح حساب جدید را نخواهد داد و کسانی که از قبل در این صرافی حساب باز کرده بودند هم تا ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) مهلت دارند تا فعالیت خود را در این صرافی متوقف کنند. این محدودیت‌ها به‌دنبال اعمال فشار نهادهای قانونی سنگاپور است و آن‌طور که پیداست بایننس قصد دارد در ادامه نظر قانون‌گذاران سنگاپوری را با سرمایه‌گذاری در این کشور، تغییر دهد. این صرافی چندی پیش ۱۸ درصد از سهام کارگزاری بورس سنگاپوری اچ‌جی اکسچنج (Hg Exchange) را هم خریداری کرده بود.

شیبا اینو در استرالیا از ریپل و کاردانو معروف‌تر است

نتایج یک نظرسنجی در استرالیا نشان می‌دهد، شیبا اینو بالاتر از ریپل و کاردانو در میان شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال قرار دارد؛ به‌طوری که ۵ درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی میم کوین شیبا اینو را می‌شناسند، درحالی که تنها ۳ درصد و ۲ درصد از آنها در مورد دو ارز دیگر شنیده‌اند. گفتنی است که بیت کوین با ۳۸ درصد، در صدر این فهرست قرار دارد و اتریوم، بایننس کوین و دوج کوین نیز در رتبه‌های بعدی و بالاتر از شیبا اینو قرار دارند.
منابع اخبار به ترتیب:
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.