آنچه در دنیای بیت کوین و رمزارزها، اتفاق افتاد | مرور ۲۴ ساعت گذشته با ایران بیت

اخبار رمزارز‌ها

آنچه در ادامه می‌خوانید، مهم‌ترین رویداد ۲۴ ساعت گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال است: به گزارش ایران بیت؛ احتمال سقوط بیت کوین تا ۴۰ هزار دلار؛

آنچه در ادامه می‌خوانید، مهم‌ترین رویداد ۲۴ ساعت گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال است:

به گزارش ایران بیت؛

احتمال سقوط بیت کوین تا ۴۰ هزار دلار؛ تحلیل‌گران چه می‌گویند؟

کاهش قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روز گذشته با کاهشی ۹ درصدی به ۴۵,۶۷۲ دلار سقوط کرد. تحلیل‌گران می‌گویند روی نمودار و میان شاخص درون‌زنجیره‌ای نشانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند در ادامه به سقوط قیمت تا سطح ۴۰,۰۰۰ دلار منجر شود. قیمت بیت کوین پس از سقوط به ۴۵,۶۷۲ دلار در عرض یک روز، بدتر از قبل شده است. این نقطه‌ فاصله زیادی با سطح ۵۰,۰۰۰ دلاری دارد که سرمایه‌گذاران امیدوارند قیمت با جهش آخر هفته از آن عبور کند. با نزدیک‌شدن به انتهای سال و فاصله ۳۳ درصدی تا اوج تاریخی، معامله‌گران به احتمال زیاد انتظارات خود را دوباره پایین‌تر می‌آورند و هدف ۱۰۰,۰۰۰ دلاری برای بیت کوین را به سال ۲۰۲۲ موکول می‌کنند.

سرقت ۱۴۰ میلیون دلاری از یک پلتفرم مبتنی بر پالیگان

سرقت 140 میلیونی

پلتفرم Vulcan Forged، یک استودیو بازی‌های بلاک چینی که صرافی غیرمتمرکز و بازار توکن‌های غیرمثلی خود را در کنار عناوین بازی‌ها برای کسب درآمد خود دارد؛ مورد حمله هکری قرار گرفته است. یک هکر با نفوذ در این پلتفرم مبتنی بر پالیگان موفق شد تا کلیدهای خصوصی ۹۶ کیف‌پول ارز دیجیتال را به دست آورد و تقریبا ۴.۵ میلیون دلار از توکن بومی پلتفرم Vulcan Forged را به دست آورد. این سرقت بزرگ به معنای آن است که هکر در حال حاضر ۹ درصد از کل جریان عرضه ۵۰ میلیون واحدی توکن PYR را در اختیار دارد و از مشتریان حدود ۱۴۰ میلیون دلار سرقت کرده است. گفتنی است که Vulcan Forged قول داده تا از منابع خزانه خود برای جبران زیان کاربران استفاده کند.

تعداد واریزکنندگان بیت کوین به صرافی‌ها به پایین‌تر سطح خود در یک سال گذشته رسید

کیف‌پولبا وجود افت قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، تعداد آدرس‌هایی که موجودی خود را به صرافی‌های ارز دیجیتال واریز می‌کنند، به پایین‌ترین سطح ۱۳ ماه گذشته رسیده است. معمولاً وقتی بازار صعودی باشد تعداد کیف‌پول‌هایی که بیت‌ کوین‌های خود را به صرافی‌های ارز دیجیتال واریز می‌کنند، مدام افزایش می‌یابد. با اینکه ارزش بیت‌ کوین در ۳۰ روز گذشته عمدتاً در حال کاهش بوده است، داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که از روز یکشنبه این هفته، تعداد آدرس‌هایی که بیت کوین خود را به صرافی‌ها واریز می‌کنند، به کمترین میزان خود در ۱۳ ماه گذشته در ۴,۱۹۷.۹ مورد رسیده است.

ایلان ماسک: تسلا پذیرش دوج کوین را آغاز می‌کند

ایلان ماسک مدیر عامل تسلا و اسپیس‌اکس که توسط مجله معروف Time به عنوان برترین چهره سال ۲۰۲۱ انتخاب شده است، امروز در توییتر اعلام کرد که تسلا رمزارز دوج کوین را به عنوان روش پرداختی خواهد پذیرفت. وی در این خصوص نوشته است:

ایلان ماسک و دوج کوین

تسلا برای خرید برخی کالاها دوج کوین را می‌پذیرد و باید ببینیم این روش چگونه پیش می‌رود.

قیمت دوج کوین بلافاصله پس از انتشار توییت ایلان ماسک، با ۳۳٪ افزایش از ۰.۱۵ دلار به ۰.۲۰ دلار رسید. اکنون ایلان ماسک یکی از بزرگ‌ترین حامیان دوج کوین شده است که در سال ۲۰۲۱ با توییت‌های خود در خصوص این میم کوین، به محبوبیت آن افزوده است. گفتنی است که تسلا پیش‌تر پذیرش بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداختی متوقف کرده بود.

شیبا اینو در بزرگترین صرافی ارز دیجیتال اسپانیا لیست شد

شیبا‌اینوصرافی Bit2Me، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال اسپانیا، اعلام کرد که میم‌کوین شیبا اینو را به لیست خود اضافه کرده است. این صرافی که ۷ ماه پیش ارز دیجیتال دوج کوین را به لیست خود اضافه کرده بود، اکنون از شیبا اینو نیز پشتیبانی می‌کند. صرافی Bit2Me در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده و هنوز برترین صرافی ارز دیجیتال کشور اسپانیا ازنظر تعداد کاربر است.

کاهش سهم ماینرها از بازار بیت کوین هم‌‌زمان با سقوط قیمت‌ها

استخراج بیت کوین

روز گذشته، شرکت‌های استخراج بیت کوین نظیر بیت فارمس، آرگو بلاک چین و سایفر ماینینگ بیش از ۷ درصد از سهم خود از بازار بیت کوین را از دست دادند. سهم شرکت‌های هایو بلاک چین و ریوت بلاک چین بیش از ۴ درصد و سهم شرکت ماراتون دیجیتال (یکی از بزرگ‌ترین استخراج‌کنندگان بیت کوین)، نیز حدود ۵۱ درصد کاهش یافت. گفتنی است که درحال حاضر ۳.۸ میلیارد دلار از بیت کوین‌های موجود در اختیار ماینرها قرار دارد. این رقم در مقایسه با ۷.۶ میلیارد دلار اوایل نوامبر (آبان) ۵۰ درصد کاهش یافته است.
منابع اخبار:
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.