آیا سولانا مانند اتریوم رشد می‌کند؟

solana سولانا

قیمت سولانا طی چند ماه اخیر در روند صعودی قوی قرار داشته است. قیمت رمز ارز سولانا (SOL) به اوج ۲۶۰ دلار رسید که نسبت

قیمت سولانا طی چند ماه اخیر در روند صعودی قوی قرار داشته است. قیمت رمز ارز سولانا (SOL) به اوج ۲۶۰ دلار رسید که نسبت به کمترین سطح خود در ماه جولای تقریبا ۱۱۸۵٪ افزایش داشته است. در نتیجه، ارزش بازار این رمزارز به بیش از ۷۴ میلیارد دلار رسیده است.
به نقل از کوین تلگراف، روند صعودی قوی قیمت سولانا ۳ دلیل اصلی دارد. دلیل اول این است که بازگشت سولانا به روند صعودی با بازگشت سایر رمزارزها نظیر اتریوم، ریپل و آوالانچ مصادف شده است. در اکثر موارد، قیمت این رمزارزها همگام با یکدیگر افزایش می‌یابند.
دلیل دوم افزایش قیمت سولانا این است که اکوسیستم سولانا در حال رشد است. در چند ماه اخیر، تعداد پروژه‌هایی که بر بستر سولانا ایجاد شده‌اند افزایش یافته است. اطلاعات Defillama نشان می‌دهند که سرمایه مسدودشده در پروژه‌های دیفای بر بستر سولانا به بیش از ۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته است. این عملکرد کم‌نظیر به دلیل پذیرش و رواج یافتن سولانا در سال جاری است. دلیل سوم نیز این است که سولانا در سایر زمینه‌ها نظیر اکوسیستم متاورس و NFT رشد چشمگیری داشته است.سولانا در یک روند صعودی و کانال صعودی قرار دارد. این روند صعودی با سطح کسب سود که در نزدیکی سطح مقاومتی کانال قرار دارد مواجه است، اما نشانه مثبت این است که گاوها هنوز تسلیم نشده‌اند.نمودار قیمت سولانا، تایم‌فریم روزانهاگر قیمت سولانا از خط مرکزی کانال عبور کند، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا ارزش این رمز ارز را به بالاتر از سطح مقاومتی افزایش دهند. در این صورت، قیمت سولانا می‌تواند به ۳۰۰ دلار و پس از آن به ۳۲۱ دلار برسد.
در مقابل، اگر قیمت سولانا به پایینتر از خط مرکزی برسد، ممکن است شاهد ریزش به سطح حمایتی کانال باشیم. کاهش قیمت و عبور آن از کانال کنونی می‌تواند اصلاح شدیدتری را به دنبال داشته باشد و قیمت سولانا به ۲۰۰ دلار و سپس به میانگین متحرک ۵۰ روزه بر روی قیمت ۱۷۵ دلار کاهش یابد.
قیمت سولانا بالاتر از اندیکاتور ۲۵ روزه VWMA قرار دارد و شاخص مک‌دی (MACD) در حال افزایش است. بنابراین در این دوره، روند بازار همراه معامله‌گران است. روند صعودی اگر بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه باقی بماند می‌تواند ادامه‌دار باشد.
اثر شبکه یک اثر مثبت در تحلیل فاندامنتال تجارت و اقتصاد است که بیان می‌کند افزایش کاربران کالا یا خدمات مشخص، باعث افزایش ارزش آن محصول می‌شود. اگر اثر شبکه برای دارایی‌های دیجیتال وجود داشته باشد، پس قانون متکالف (Metcalfe) نیز در نحوه ارزش‌گذاری این دارایی‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
رائول پال (Raoul Pal) مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکس گفته است که حتی بیت کوین نیز از چرخه‌های قبلی پذیرش خود پیروی کند و انتظار دارد که بیت کوین بقیه روند صعودی خود را مشابه با روندهای صعودی اولیه خود در سال ۲۰۱۳ ادامه دهد. پال گفته است این اثرات شبکه‌، نیروی محرکه اصلی بازار رمزارز در حال حاضر است.
این سرمایه‌گذار کلان روند قیمت سولانا را با اتریوم مقایسه کرده است. او می‌گوید:

من پس از آنکه با قانون Metcalfe آشنا شدم به این نکته پی بردم که اتریوم دقیقا مسیر آخرین چرخه بیت کوین را دنبال می‌کند. پس من به این فکر کردم که اگر استدلال من از قانون Metcalfe درست باشد، شبکه‌های لایه اول نیز باید در این قانون قرار بگیرند. این نمودار سولانا و اتریوم در چرخه قبلی است که در آن زمان اتریوم بسیار برای همگان ارزشمند بود. سولانا دقیقا در همان مسیر قرار دارد.

او همین تحلیل را نیز برای رمز ارز شبکه ترا (LUNA) ارائه داده است.
وی گفت:

بنابراین با پذیرش این پروتکل‌های مختلف، رفتار آنها مشابه خواهد بود. بیت کوین در حال تکرار چرخه اولیه پذیرش گسترده خود است. به نظر من، این موضوع بسیار جالب است. انتظار ندارم این شرایط بی‌نقص باشد، اما پذیرش شبکه را محقق می‌سازد. پس به نظرم تا زمانی که انتقال به چیزهای دیگری را شروع کنیم، همه چیز در حال کنونی باقی می‌ماند.

 


منبع
cointelegraph

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.