ارزهای دیجیتال، قاتلان پول فیزیکی

رمز ارزها در آفریقا

یک مطالعه اخیر نشان داد که ۷۳ درصد از مدیران ارشد موسسات مالی می‌ترسند که در صورت عدم استفاده از ارزهای مجازی و فناوری بلاک

یک مطالعه اخیر نشان داد که ۷۳ درصد از مدیران ارشد موسسات مالی می‌ترسند که در صورت عدم استفاده از ارزهای مجازی و فناوری بلاک چین، شرکت‌های آن‌ها از نظر توسعه عقب یماند.

۷۶ درصد معتقدند دارایی‌های دیجیتال جایگزین پول فیات در ۵ تا ۱۰ سال آینده خواهند شد.

رمز ارزها، تغییر سرنوشت فیات

ارائه دهنده خدمات حرفه ای چند ملیتی، Deloitte، نظرسنجی را در میان بیش از ۱۰۰۰ رهبر بانک و مدیران موسسات مالی مستقر در ایالات متحده، انگلستان، چین، هنگ کنگ، آلمان، برزیل، ژاپن، سنگاپور، آفریقای جنوبی و امارات انجام داد. هدف این تحقیق، تعیین این است که آیا این مدیران ارشد آینده را درهم آمیخته با ارزهای رمزنگاری شده می‌بینند یا خیر.

اکثریت پاسخ دهندگان، یعنی ۸۰ درصد آن‌ها، پاسخ دادند که دارایی‌های دیجیتال نقش مهمی در صنعت مالی در دو سال آینده ایفا خواهند کرد. ۷۳ درصد از مدیران معتقدند اگر سازمان‌ها بخواهند در صنعت آینده، در رقابت حضور داشته باشند، پذیرش بلاک چین ضروری است.

۷۶ درصد فراتر رفتند و استدلال کردند که دارایی‌های مجازی در ۵ تا ۱۰ سال آینده جایگزین ارزهای فیات خواهند شد. آن‌ها حتی پیش بینی کردند که پایان پول فیزیکی نزدیک است.

لیندا پاوچوک (Linda Pawczuk)، رهبر بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال در Deloitte ، در مورد نتایج اظهار داشت:

در سال گذشته، ما شاهد تغییرات قابل توجهی در نحوه نگرش اکوسیستم مالی جهانی در مورد مدل‌های تجاری جدید با منابع دارایی دیجیتالی و چگونگی نقش معنادار آن در زیرساخت‌های مالی بودیم.

پاوچوک افزود که بنیان بانکداری اساساً منسوخ شده است و مدیران مالی باید راه‌های جایگزینی برای ایجاد رشد اقتصادی در آینده پول پیدا کنند. ۴۳ درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که موسسات آن‌ها باید از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان گزینه پرداخت استفاده کنند.

در میان مدیران مسن، این رقم حتی بیشتر از ۶۳ درصد است. بنابر گفته یک نفر از هر شش نفر در این نظرسنجی، موانع قانونی، بزرگ‌ترین مانع برای پذیرش گسترده تر دارایی‌های دیجیتالی هستند. ۷۱ درصد می‌ترسند که امنیت سایبری در فضای رمزنگاری شده نیاز به بهبود داشته باشد.

تحقیقات قبلی Deloitte طبق نظرسنجی دیگری که این ارائه دهنده خدمات، یعنی Deloitte انجام داده است، ۸۳ درصد از مدیران در شرکت‌های بزرگ از کشورهای مختلف توسعه یافته مانند ایالات متحده، انگلستان، سوئیس و اسرائیل موارد استفاده قانع کننده‌ای را برای فناوری بلاک چین مشاهده می‌کنند. این میزان نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در میان تمام این مدیران، ۵۳ درصد آن‌ها معتقدند که فناوری بلاک چین در حال حاضر به یک اولویت مهم برای شرکت‌های مربوطه تبدیل شده است.

افرادی که نگرانی خود را در مورد امنیت در فضای رمزنگاری نشان دادند، ۳۵ درصد بودند، در حالی که ۳۹ درصد اظهار داشتند که دارایی‌های دیجیتال دارای مشکلات نظارتی هستند.

اگر تازه وارد هستید و نمیدونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.