اعلام نرخ تورم آمریکا و تحلیل تاثیر آن روی قیمت بیت کوین

امروز نرخ تورم آمریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی به‌صورت رسمی اعلام شد. تورم این کشور در طول ۱۲ ماه گذشته، ۷ درصد افزایش یافته است.

کارشناسان پیش‌تر گفته بودند اگر نرخ تورم از ۷.۱ درصد بیشتر باشد، ممکن است بازارهای مالی، ازجمله بیت کوین و ارزهای دیجیتال، با افزایش فشار فروش مواجه شوند.

الکس کروگر، موسس شرکت مدیریت سرمایه‌‌‌گذاری Aike Capital گفته است اگر اطلاعات تورم آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد، نرخ تورم بیشتری را نسبت به مقدار پیش‌‌‌بینی‌‌‌‌‌‌شده نشان دهد، ممکن است قیمت بیت‌کوین تا ۳۰ هزار دلار نیز کاهش یابد.

انتظار می‌‌‌رود شاخص قیمت مصرف‌‌‌کننده (CPI) در سال جاری و تا ماه دسامبر ۱/ ۷ درصد و ماهانه نیز ۴/ ۰ درصد افزایش یابد. افزایش این شاخص نشان می‌دهد که چرا مسوولان فدرال رزرو به دنبال تسریع طرح عادی‌‌‌سازی سیاست پولی خود هستند.

عادی‌‌‌سازی ترازنامه به معنای معکوس‌‌‌سازی خرید دارایی‌‌‌ها تحت طرح تسهیل کمی است. به این موضوع Quantitative Tightening نیز گفته می‌شود. تحت این شرایط، فدرال رزرو، از تزریق ۱۲۰ میلیارد دلار به اقتصاد، به کاهش ۸۰ میلیارد دلار از اقتصاد تغییر موضع می‌دهد. این یعنی اختلافی ۲۰۰ میلیارد دلاری در ماه.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.