افزایش استفاده از رمز ارزها در آفریقا

رمز ارزها در آفریقا

شرکت تجزیه و تحلیل دیجیتال Chainalysis گزارش داد که بازار رمزارز در آفریقا از سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و علاوه بر این

شرکت تجزیه و تحلیل دیجیتال Chainalysis گزارش داد که بازار رمزارز در آفریقا از سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و علاوه بر این معاملات خرد منطقه، سهم بیشتری از حجم معاملات را در مقایسه با میانگین جهانی دارد.

در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، Chainalysis گفت که بازار رمزارزهای آفریقا بین جولای ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ (تیر ۱۳۹۹ تا خرداد ۱۴۰۰) با استقبال زیاد در کنیا، آفریقای جنوبی، نیجریه و تانزانیا بیش از ۱۲۰۰ درصد افزایش یافته است. این شرکت افزود که محبوبیت سیستم عامل‌های P2P می‌تواند یکی از عوامل محرک برای پذیرش بیشتر رمزارزها در منطقه باشد، زیرا برخی کشورها از ارسال پول به صرافی از طریق بانک‌های محلی به ساکنان محدود یا ممنوع شده اند.

طبق Chainalysis، کل قاره بین ۱۰۵/۶ میلیارد دلار رمزارز بین جولای ۲۰۲۰ و ژوئن ۲۰۲۱ (تیر ۱۳۹۹ تا خرداد ۱۴۰۰) دریافت کرده است. با این حال، سهم کل حجم معاملات بازار از “نقل و انتقالات در اندازه خرد” بزرگ‌تر از هر منطقه دیگری در جهان را در اختیار داشته است (تقریباً ۷ درصد در مقایسه با میانگین جهانی ۵.۵ درصد). علاوه بر این، سیستم عامل‌های P2P – شامل Paxful و LocalBitcoins، میزان ۱.۲ درصد از کل معاملات رمزارزی در آفریقا را تشکیل می‌دهند.

آرتور شابک (Artur Schaback)، یکی از بنیانگذاران Paxful، می‌گوید:

در بسیاری از این بازارهای مرزی، مردم نمی‌توانند از حساب‌های بانکی خود به صرافی متمرکز پول واریز کنند، بنابراین به P2P اعتماد می‌کنند. محصولات رمزارزی بیشتر کاربر پسند می‌شوند، بنابراین می‌توانند افراد بیشتری را وارد اقتصاد رمزارز کنند و به آن‌ها کمک کنند. ببینند رمزارزها سریع، ارزان و آسان هستند.

دیگر محرک‌های پذیرش رمزارز در منطقه ممکن است شامل حواله‌های نقدی به عنوان وسیله ای برای دور زدن دولت‌ها برای محدود کردن تعداد وجوهی باشد که افراد می‌توانند به خارج از کشور ارسال کنند. بسیاری از کاربران آفریقایی همچنین ممکن است از رمزارز به عنوان روشی سریع‌تر و ارزان‌تر برای پرداخت معاملات تجاری بین المللی استفاده کنند و پس انداز خود را برای جلوگیری از هرگونه نوسان احتمالی در ارزش پول فیات خود استفاده کنند.

 

به نظر ما مهم‌ترین دلیل افزایش استفاده از رمزارزها غیرمتمرکز بودن و عرضه محدود آن است که به ترتیب باعث حفظ حریم شخصی و پرداخت نکردن مالیات و تورم زدایی می‌شود.

 

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین چیست و چرا ارزشمند است؟

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

منبع:

cointelegraph

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.