انجمن Huobi و Shiba Inu برای کمک به بیت‌مارت پیش‌قدم می‌شوند

هک شدن صرافی بیت‌مارت

در آخر هفته، هکرها نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار را در ۲۰ توکن مختلف به دست آوردند. پس از هک شدن  نزدیک به ۲۰۰ میلیون

در آخر هفته، هکرها نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار را در ۲۰ توکن مختلف به دست آوردند.

پس از هک شدن  نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار در صرافی BitMart، انجمن Shiba Inu  و صرافی رمزارز Huobi Global به دنبال کمک به صرافی برای تقویت امنیت و ردیابی جریان دارایی‌های سرقت شده هستند.

در ۵ دسامبر، صرافی بیت‌مارت که روی بلاک چین اتریوم (ETH) و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) میزبانی می‌شد، قربانی یک کیف پول گرم شد. هکرها توانستند بیش از ۱۹۶ میلیون دلار، تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار از طریق شبکه اتریوم و حدود ۹۶ میلیون دلار از طریق زنجیره هوشمند بایننس چین، سرقت کنند.

Sheldon Xia، مدیرعامل صرافی بیت‌مارت می‌گوید:

ما یک نقض امنیتی در مقیاسی بزرگ مربوط به یکی از کیف پول های داغ ETH و BSC خود را شناسایی کرده‌ایم. در حال حاضر ما هنوز در حال نتیجه‌گیری از روش‌های مورد استفاده هستیم. هکرها توانستند دارایی هایی به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار را برداشت کنند.

هک شدن صرافی بیت مارت

بلافاصله پس از این‌که Sheldon Xia مدیر عامل BitMart  جریان هک شدن این صرافی را تایید کرد، Huobi اعلام کرد که به BitMart کمک می‌کند تا جریان سرقت دارایی‌ها را در صرافی خود پیگیری کند و نتایج را به منابع مالی سرقت شده گزارش دهد.

صرافی Huobi خاطرنشان کرد:

ما تمام تلاش خود را برای کمک به BitMart در رسیدگی به این مشکل انجام خواهیم داد. در صورت وجود دارایی‌های مرتبط، ما به موقع گزارش می‌دهیم و کمک خواهیم کرد.

پس از این، انجمن Shiba Inu همچنین تایید کرد که به این صرافی رمزنگاری هک شده (بیت‌مارت)، کمک خواهد کرد و به تلاش‌های موجود در بررسی تهدیدات امنیتی احتمالی برای ShibaSwap، اشاره کرد.

شیبااینو در گزارشی به ShibArmy گفت:

اگر چه وظیفه اصلی پروژه ما تمرکززدایی است اما، ما می‌خواهیم حمایت خود را نشان دهیم و به دوستان خود این حادثه امنیتی را که دیروز اتفاق افتاد، اعلام کنیم.

Sheldon Xia، مدیرعامل صرافی بیت‌مارت می‌گوید:

« این صرافی با سرمایه خود به سرمایه گذاران آسیب دیده خسارت می‌پردازد. ما همچنین با چندین تیم پروژه صحبت می‌کنیم تا معقول ترین راه حل‌ها مانند تعویض توکن را تایید کنیم. هیچ سرمایه‌ای از طرف کاربران آسیب نمی‌بیند.»

جریان هک کردن، صرافی را مجبور کرد تا به طور موقت تمام برداشت‌ها و سپرده‌ها را متوقف کند. با این حال، Sheldon Xia مطمئن است که بیت‌مارت خدمات خود را تا ۷ دسامبر دوباره بدست می‌آورد.

سیناپس بریج (پروتکل متقاطع زنجیره ای) اخیرا از سوء‌ استفاده چند میلیون دلاری در متاپول دلار خنثی nUSD) AVAX) جلوگیری کرد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، پل سیناپس از سرقت یک هکر به ارزش تقریبی ۸ میلیون دلار از ارزهای دیجیتال جلوگیری کرد:

در ۱۶ ساعت گذشته، ما با مشکلی از سوی قرارداد مواجه شدیم و کشف کردیم که قراردادهای AMM Metapool محاسبات قیمت مجازی را در مقابل قیمت مجازی استخر پایه انجام می‌دهد.

در حالی که از این تهدید جلوگیری شد، پل سیناپس به زودی استخرهای جدید nUSD را به عنوان ابزاری برای تقویت بیشتر امنیت خود در برابر حملات مشابه مستقر کرد.

منبع: Cointelegraph

اخبار مرتبط:

آشفتگی بازار و زرنگی هکرها – سرقت ۲۰۰ میلیون دلار
دولت انگلستان: بیت کوین ماه آینده صعود خواهد کرد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.