خودداری کردن بانک اسرائیلی از پرداخت سود بیت کوین

بانک اسرائیلی از پرداخت سود زن بازنشسته سر باز می‌زند.

یک زن ۷۰ ساله اسرائیلی با سرمایه‌گذاری روی بیت کوین ۳ هزار دلار خود را تبدیل به ۳۲۰ هزار دلار کرد. اما بانک از پرداخت

یک زن ۷۰ ساله اسرائیلی با سرمایه‌گذاری روی بیت کوین ۳ هزار دلار خود را تبدیل به ۳۲۰ هزار دلار کرد. اما بانک از پرداخت سود این زن خود داری می‌کند. دلیل آن‌ها برای اینکار استفاده از پول نقد برای هولد کردن است.

مستمری بگیر اسرائیلی، استر فریمن، در هشت سال دارایی خود را ۱۰۰ برابر کرده است. او این سود را از سرمایه‌گذاری روی بیت کوین به دست آورده است. با این حال بان هاپوعلیم، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور، از پرداخت سود او سر باز می‌زند. این بانک ادعا دارد استفاده کردن از پول نقد برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین، آن را مشکوک به مشارکت در فعالیت‌های تروریستی می‌کند.

مشکل پول نقد است

در ۲۰۱۳ شهروند بازنشسته اسرائیلی با حدودا ۳۲۴۰ دلار سرمایه گذاری بیت کوین را شروع کرد. علی رغمم سن زیادش او گفت که روح جوانی دارد. به گفته استر فریمن اطرافیان جوانش بزرگ‌ترین مشوق‌های او برای سرمایه گذاری بوده اند.

من به پسر و خواهر زاده‌هایم گوش دادم. به عنوان یک شهروند معمولی و بدون هیچ دانشی وارد این عرصه شدم. هیچ فکر نمی‌کردم که چنین سودی کسب کنم.

با اینکه خانم فریمن طی سال‌ها صدها بار سود کرده است، بانک تمایلی به پرداخخت وجه مورد نظر او ندارد. زیرا پولی که سال‌ها پیش برای اولین بار روی آن سرمایه گذاری شد به صورت پول نقد بوده است.

بنابرین ممکن است منبع پول از فعالیت‌های پولشویی یا تروریستی باشد. بانک همچنین به وجه‌های تاریکی از رمز ارز اشاره کرد. وجه‌هایی که تمام بانک‌ها در مورد آن صحبت می‌کنند.

ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال باعث می‌شود بتوان آن‌ها را بدون احراز هویت و کاملا ناشناس معامله کرد. این کار پولشویی و مشارکت در فعالیت‌های تروریستی را آسان‌تر می‌کند.

وکیل فریمن متذکر شد که منبع پول “شناخته شده، تایید شده و قانونی” است. همچنین اضافه کرد فریمن طی سال‌ها پول خود را در کیف پول‌های مشخصی نگه داشته است که هیچ تراکنش اضافی در آن‌ها انجام نشده است.

دادگاه حکم داده است که بانک نباید فعالیت‌های مشتری خود را فقط چون آن‌ها به ارزهای دیجتال مرتبط اند زیر ذره بین بگذارد. بانک هاپوعلیم گفت ادعاها را بررسی کرده و پاسخ خواهد داد.

اسرائیل قصد دارد با ارزهای دیجیتال مثل بانک‌ها رفتار کند

با توجه به ریسک استفاده از ارزهای دیجیتال برای فعالیت‌های تروریستی اسرائیل قصد دارد برای رمز ارزها نیز قوانین ضد تروریست تعیین کند.

در حال حاضر سازمان‌هایی که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند موظف به گزارش دادن به دولت نیستند. اگر قوانین ضد پولشویی تصویب شوند تمام موسسات مربوط به رمز ارز مثل بانک‌ها موظف به حفظ وضوح فعالیت‌های خود هستند.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

برداشتن ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی‌ها

مونرو (XMR) به زودی از دسترس کاربران بریتانیایی خارج می‌شود!!!

منبع

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.