برنامه‌های جدید دولت هند برای رمزارز ها

رمزارز ها در هند

دولت هند قصد دارد ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس موارد استفاده آن‌ها به عنوان کالا قانون گذاری نماید. روزنامه اکونومیک تایمز روز جمعه با

دولت هند قصد دارد ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس موارد استفاده آن‌ها به عنوان کالا قانون گذاری نماید.

روزنامه اکونومیک تایمز روز جمعه با استناد به اظهارات سه منبع آگاه از این موضوع نوشت:

دولت در پیش نویس لایحه جدید بر روی برنامه ای برای تعریف دوباره ارزهای رمزنگاری شده کار می‌کند که پیشنهاد می‌نماید ارزهای مجازی بر اساس موارد استفاده آن‌ها تقسیم بندی شود.

یکی از این افراد ادعا کرده است که دولت قصد ندارد اجازه پرداخت و تسویه حساب از طریق ارزهای دیجیتال را صادر کند. علاوه بر این، دولت تصمیم خواهد گرفت که معامله کدام یک از ارزهای رمزنگاری شده در هند مجاز هستند.

به گفته این افراد، این اولین باری است که ارزهای رمزنگاری شده بر اساس فناوری مورد استفاده آن‌ها طبقه بندی می شوند و تصریح می‌کنند که دولت بر استفاده نهایی از این دارایی برای اهداف نظارتی تمرکز خواهد کرد.

آنچه از این اظهارات استنباط می‌شود این است که دولت هند احتمالاً ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان کالا در نظر می‌گیرد و تعیین مسائلی چون مالیات بر ارزهای رمزپایه بر اساس موارد استفاده آن‌ها مانند سرمایه‌گذاری، روش پرداخت و سودمندی آن‌ها انجام می‌شود.

نیشال شتی (Nischal Shetty)، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال Wazirx، در این خصوص گفته است:

این اقدام برای صنعت رمزنگاری کشور بسیار مثبت است؛ من خوشحالم که دولت این مسیر را در جهت تنظیم مقررات حوزه رمزنگاری در پیش گرفته است. این کار وضوح بیشتری را برای کل صنعت به ارمغان می آورد و با کاستن از ترس سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در صنعت رمزنگاری هند، کارآفرینان بیشتری را به این بخش وارد می‌کند.

ادول پاتل (Edul Patel)، مدیرعامل Mudrex اظهار کرد:

ایده تقسیم بندی ارزهای رمزنگاری شده بر اساس موارد استفاده آن‌ها قابل تأمل است و اگر به طور موثر و کارآمد اجرا شود، می‌تواند نیروی پیشران قدرتمندی برای این کلاس جدید از دارایی‌ها باشد چرا که نشان می‌دهد که دولت تصدیق کرده است که ارزهای رمزنگاری شده چیزی فراتر از ابزارهای سوداگرانه بوده و موارد استفاده واقعی دارند.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع:

bitcoin.com

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.