بیت کوین، ناپایدار اما ماندگار

ماریون لابور (Marion Laboure)، تحلیلگر بخش تحقیقاتی دویچه بانک (Deutsche Bank)، گفت که می‌تواند تصور کند بیت کوین در آینده نقش طلای دیجیتال را ایفا

ماریون لابور (Marion Laboure)، تحلیلگر بخش تحقیقاتی دویچه بانک (Deutsche Bank)، گفت که می‌تواند تصور کند بیت کوین در آینده نقش طلای دیجیتال را ایفا می‌کند: برای قرن‌ها دوام می‌آورد و عمدتا توسط دولت کنترل نمی‌شود.

لابور در به روزرسانی وب سایت دویچه بانک با عنوان “بعدی چه چیزی هست”، گفت:

“به طور بالقوه می‌تواند بیت کوین را به طلای دیجیتالی قرن ۲۱ تبدیل کند”، اما به سرمایه گذاران در مورد بی‌ثباتی این رمزارز هشدار داد.

به گفته این تحلیلگر، بیشتر خریدهای بیت کوین (BTC) برای سرمایه گذاری و سفته بازی انجام می‌شود تا این که کوین‌ها را برای یک وسیله مبادله نگه دارد.

لابور می‌‌گوید:

“فقط چند خرید بزرگ دیگر یا خروج از بازار می‌تواند به طور قابل توجهی بر تعادل عرضه و تقاضا تأثیر بگذارد و بیت کوین تا امروزه برای ذخیره ارزشی بسیار ناپایدار است. “

اگرچه تحلیلگر دویچه بانک در مورد عدم وجود مقررات در مورد رمزارزها و همچنین تأثیر احتمالی آن‌ها بر محیط زیست ابراز نگرانی کرد اما او اشاره کرد که بیت کوین به احتمال زیاد دارایی دیجیتال غالب در فضای رمزارزها باقی خواهد ماند.

اتریوم ممکن است موارد بیشتری در امور مالی غیر متمرکز و با افزایش NFT داشته باشد، اما بیت کوین همچنان از “مزیت اولین حرکت خود” برخوردار است.

اگر گاهی بیت کوین را «طلای دیجیتال» می‌نامند، اتریوم را «نقره دیجیتال» می‌نامند. تحلیلگران دویچه بانک پیش از این بیت کوین را به عنوان یک رمزارز توصیف کرده بودند که بسیار مهم است که نادیده گرفته شود و نشان می‌دهد که قیمت دارایی رمزارزی با ورود مدیران دارایی و شرکت‌های دیگر به بازار احتمالاً افزایش می‌یابد.

در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)، این موسسه مالی پیش بینی کرد که ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۹)جایگزین فیات خواهند شد.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین چیست و چرا ارزشمند است؟

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

منبع:

cointelegraph

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.