بیت کوین نتوانست سطح ۶۰،۰۰۰ دلاری را حفظ کند

در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین تلاش کرد تا موج صعودی را بالاتر از مقاومت ۵۸۵۰۰ دلاری تشکیل دهد. در همین راستا، قیمت بیت کوین

در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین تلاش کرد تا موج صعودی را بالاتر از مقاومت ۵۸۵۰۰ دلاری تشکیل دهد. در همین راستا، قیمت بیت کوین به قله ۶۰،۰۰۰ دلاری صعود کرد اما مومنتوم صعودی وجود نداشت و نتوانست به مسیر خود ادامه دهد.
به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، در نتیجه نبود مومنتوم صعودی، قیمت بیت کوین دوباره به زیر سطح ۵۹،۲۰۰ دلاری کاهش یافت و پس از آن در زیر حمایت ۵۸۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته معامله شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی بیت کوین، خط روند صعودی کلیدی با حمایت نزدیک به ۵۹،۲۰۰ شکسته شد.
در این روند، بیت کوین از کف ۵۵،۶۷۴ دلاری تا اوج ۶۰،۰۵۰ دلاری زیر سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی معامله شد و اکنون در زیر سطح ۵۸،۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار دارد.
یکی از حمایت‌های بیت کوین در سطح ۵۷،۳۵۰ دلار قرار دارد که این سطح به فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی (در رشد اخیر قیمت از ۵۵،۶۷۴ تا ۶۰،۰۵۰ دلار) نزدیک است. علاوه بر این، نخستین حمایت بزرگ بیت کوین نزدیک به ۵۶،۵۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. در صورت سقوط قیمت به زیر این سطح حمایتی، احتمالاً کاهش قیمت بیشتری را شاهد خواهیم بود.
در زمان نگارش این خبر بیت کوین به قیمت ۵۷،۴۷۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

دیگر حمایت‌های اصلی بیت کوین در حال حاضر در نزدیکی محدوده ۵۵،۵۰۰ و ۵۵،۰۰۰ دلار قرار دارد و در صورت کاهش قیمت بیشتر، احتمال افت قیمت به محدوده ۵۲۰۰۰ دلاری در کوتاه‌مدت نیز وجود دارد.

سناریو های صعودی برای قیمت بیت کوین

در صورتی که بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۶،۵۰۰ دلاری باقی بماند می‌تواند افزایش قیمت جدیدی را آغاز کند. در این سناریو صعودی، اولین مقاومت پیش روی بیت کوین در محدوده ۵۸،۰۰۰ دلاری قرار دارد.
سطح ۵۸،۵۰۰ دلاری، یکی از مقاومت‌های کلیدی است که با میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته مطابق است. مقاومت بعدی نزدیک به ۵۹،۲۰۰ دلار است و هرگونه صعود بالاتر از آن می‌تواند قیمت را مجدداً به قله ۶۰۰۰۰ دلاری برساند. در صورت تداوم روند صعودی، افزایش قیمت تا ۶۱،۲۰۰ دلار نیز محتمل است.

شاخص‌های تکنیکال:

  • MACD ساعتی: اندیکاتور مکدی اکنون در منطقه نزولی قرار دارد
  • RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): شاخص قدرت نسبی بیت کوین اکنون زیر ۵۰ است.
  • سطوح حمایتی اصلی: ۵۶،۵۰۰ و ۵۵،۵۰۰ دلار
  • سطوح مقاومت اصلی: ۵۸،۵۰۰، ۵۹،۲۰۰ و ۶۰،۰۰۰ دلار
دنیل فرارو محقق بلاک‌چین در شرکت intotheBlock عنوان کرد:

از رفتار قیمتی اخیر بیت کوین نهراسید. تعداد نگهدارندگان بیت کوین در حال حاضر در اوج خود قرار دارد. (حدود ۶۰.۵٪ از تمام هولدرها). از روز جمعه تاکنون بیش از ۲۰،۰۰۰ BTC از صرافی‌ها خارج شده است.

 

 بیت کوین نتوانست سطح ۶۰،۰۰۰ دلاری را حفظ کند

مجموع بیت کوین نگهداری شده توسط هولدرها

منبع:

newsbtc

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.