بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده مناقصه قانونی ندارند

بانک چینی

چین با انتشار یک بیانیه‌ی سخت‌گیرانه‌ی عمومی بر موضع خود درخصوص رمز ارزها تاکید نمود. بانک مرکزی این کشور تراکنش‌های رمزنگاری را کلاه‌برداری محض خواند

چین با انتشار یک بیانیه‌ی سخت‌گیرانه‌ی عمومی بر موضع خود درخصوص رمز ارزها تاکید نمود.

بانک مرکزی این کشور تراکنش‌های رمزنگاری را کلاه‌برداری محض خواند و از عموم مردم خواست تا هشیاری خود را درباره‌ی ریسک موجود در این صنعت ارتقا داده و ترجیحا از آن دوری کنند.

بیانیه‌ی بانک مرکزی چین

Yin Youping، معاون دایره‌ی حفظ حقوق مصرف‌کنندگان بانک مرکزی چین، در یک نشست رسانه‌ای اظهار داشت:

«ما مجددا به مردم یادآوری می‌کنیم که بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی پول قانونی نبوده و فاقد هرگونه پشتوانه‌ی اعتباری حقیقی هستند. بهتر است مردم سطح دانش خود را ارتقا بخشیده، با هشیاری تمام از رمز ارزها فاصله گرفته و از سرمایه‌گذاری خود محافظت کنند.»

امکان ازسرگیری فعالیت‌های رمز ارز در چین وجود ندارد

Yin Youping پاسخ به احتمال شروع مجدد فعالیت ماینرها در چین به چند مطلب اشاره کرد. وی بیان کرد که بانک مرکزی چین به‌کمک چند سازمان دولتی دیگر درحال بررسی صرافی‌های رمز ارز برون‌ مرزی و حاضرین داخلی این بازار است.

تصمیم‌ها اخیر چین تنها درخصوص محدودسازی رمز ارزها نبوده، بلکه فعالیت تمام پلتفرم‌های معاملاتی و یا اطلاع‌رسانی در این حوزه را نیز شامل شده است.

بنابراین چندین سایت، اپلیکیشن‌های تلفن همراه و کانال‌های شرکتی که امکان دسترسی به این کلاس از دارایی‌ها را فراهم می‌کردند، از سوی چین مسدود شده‌اند. اقدامات اخیر موجب کاهش چشمگیر محبوبیت و اشتیاق نسبت به رمز ارزها در بین مردم این کشور گشته است.

بانک مرکزی چین عضو فعال کمیسیون بانک‌داری و تنظیم‌کننده‌ی چین (CBRC) بوده است و در شناسایی و سرکوب اشخاصی که در معاملات رمزنگاری فعالیت داشته‌اند، نقش مهمی ایفا کرده است.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع:

 Crypto Daily

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.