تاثیر ایلان ماسک بر بازار دوج کوین و شیبا

تاثیر ایلان ماسک بر بازار دوج کوین و شیبا

ایلان ماسک، در توییت اخیر خود در مورد حمایت از  دوج کوین (Dogecoin) صحبت و آن را “رمز ارز مردمی” توصیف کرد. ماسک توضیح داد

ایلان ماسک، در توییت اخیر خود در مورد حمایت از  دوج کوین (Dogecoin) صحبت و آن را “رمز ارز مردمی” توصیف کرد.
ماسک توضیح داد که او به این میم کوین توجه می‌کند زیرا بسیاری از افرادی که برای تسلا و اسپیس ایکس کار می‌کنند صاحب آن هستند:

آن‌ها کارشناسان مالی یا تکنسین‌های دره سیلیکون نیستند. به همین دلیل است که من تصمیم گرفتم از Doge حمایت کنم، به عنوان یک رمزارز مردمی.

در اوایل ماه می (اردیبهشت)، هنگامی که دوج کوین در آستانه رسیدن به بالاترین سطح فعلی خود یعنی ۰.۷۳ دلار قرار داشت، ماسک موافقت کرد که این میم کوین “محرک خصوصی” او برای افرادی است که از این بحران آسیب دیده اند.
اخیرا، وی بار دیگر بر اهمیت مقیاس بندی دوج کوین تأکید کرد تا نیاز به راه حل‌های لایه ۲ مانند شبکه لایتنینگ (Lightning) را برطرف کند:

بیت کوین در زمان پهنای باند نسبتا کم و تأخیر زیاد تصور شد. اگر هر دو به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت کنند، به نقطه‌ای می‌رسیم که نیازی به لایه دوم نیست.

با این حال، تلاش‌های اخیر این میلیاردر برای تقویت دوج کوین شکست خورده است زیرا این کوین هنوز ۶۳ درصد از اوج تاریخی خود فاصله دارد.

تقویت ارتش شیبا

شیبا اینو در ۲۴ اکتبر (۲ آبان) به بالاترین سطح خود رسید و علاقه شدید مردم به دوج کوین را سرقت کرد.
با این حال، ماسک تنها با یک توئیت موفق شد جلوی این تجمع هیولایی را بگیرد. وقتی یکی از اعضای “ارتش شیبا” از ماسک پرسید این کارآفرین دارای چند توکن شیبا اینو است، او به طور خلاصه با توئیتر خود پاسخ داد: “هیچ.”
این پاسخ محدود باعث شد قیمت ارز رمزنگاری شده شیبا اینو ۱۴ درصد سقوط کرده و جامعه شیبا را خشمگین کند. قیمت “قاتل دوج کوین” -شیبا- اکنون از سطح قیمت ۰.۰۰۰۰۴ دلار بازگردانده شده است و خیلی زود شانه خالی کردن ماسک جواب داده است.

کل زندگی‌تان را در رمزارزها سرمایه گذاری نکنید

ماسک همچنین از دارندگان رمزارزها خواست تا تمام پول خود را بر روی رمزنگاری سرمایه گذاری نکنند و ادعا کرد که ارزش واقعی در ایجاد محصولات است.
او ادعا می‌کند که بیت کوین، اتریوم و دوج کوین را “از روی کنجکاوی” خریداری کرده است و اهمیت سرمایه گذاری خود را کم اهمیت جلوه می‌دهد.
همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، هر دو کمپانی تسلا و SpaceX بزرگ‌ترین ارزهای رمزنگاری شده را در ترازنامه مالی خود دارند.

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.