تحلیل تکنیکال اتریوم، ۱۷ آذر

تحلیل تکنیکال اتریوم، 17 آذر

قیمت اتریوم تا بالای سطوح مقاومت ۴۰۰۰ و ۴۱۵۰ دلار افزایش یافت و حتی تراز ۴۲۵۰ دلار را شکست و بسیار بالاتر از میانگین متحرک

قیمت اتریوم تا بالای سطوح مقاومت ۴۰۰۰ و ۴۱۵۰ دلار افزایش یافت و حتی تراز ۴۲۵۰ دلار را شکست و بسیار بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت.

پس از رسیدن به سقف ۴۴۲۶ دلاری، اتر به مرحله اصلاح وارد شد و تا زیر ۴۳۵۰ دلار کاهش یافت. با این حال، گاوها در نزدیکی سطح ۴۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ دوباره به بازی بازگشتند و این ارز را به بالای تراز ۴۳۰۰ دلار هدایت کردند.

در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD، می بینیم که قیمت بالاتر از یک مثلث جمع شونده کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۳۱۰ دلار شکسته شده است. اولین مقاومت در مسیر بازیابی قیمت، نزدیک به سطح ۴۴۰۰ دلار واقع است. مانع اصلی بعدی هم نزدیک به سطح ۴۵۲۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد.

نمودار اتر 4 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 17 آذر

حرکت اتر بالاتر از تراز ۴۴۲۰ دلار می تواند با افزایش بیشتر قیمت همراه گردد. در این حالت، قیمت می‌تواند در کوتاه مدت به سمت تراز ۴۵۵۰ دلار حرکت کند.

در مقابل، اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح ۴۳۵۰ دلار روند افزایشی جدیدی را آغاز کند، احتمالاً به اصلاح نزولی خود ادامه می‌دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۳۰۰ دلار خواهد بود. درحال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ در حال شکل گیری است.

در صورت شکست قیمت پایین تر از حمایت ۴۲۵۰ دلاری، احتمال افت بیشتر قیمت افزایش یافته و اتر به سمت حمایت ۴۱۵۰ دلاری یا سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۹۰۱ دلار به ۴۴۲۶ دلار حرکت می‌کند. از دست رفتن این حمایت با لمس تراز ۴۰۰۰ دلار همراه می‌شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت  اصلی: ۴۲۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۴۰۰ دلار

مطالب مشابه:

نوید روزهای سبز برای بیت کوین

خبرهای خوب برای بیت کوین، در هفته آینده قیمت افزایش خواهد داشت

منبع:

newsbtc

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.