تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه ۱۵ آذر

تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 15 آذر

بیت کوین نتوانست بالاتر از سطوح حمایتی ۵۲۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار باقی بماند. این ارز با سقوطی شارپی چندین حمایت مهم را هم در نزدیکی

بیت کوین نتوانست بالاتر از سطوح حمایتی ۵۲۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار باقی بماند. این ارز با سقوطی شارپی چندین حمایت مهم را هم در نزدیکی تراز ۴۸۰۰۰ دلار از دست داد و حتی به زیر ۴۵ هزار دلار رسید و با کف قیمت ۴۰۱۵۰ دلار ترید شد.
در حال حاضر، بیت کوین سعی می‌کند تاحدودی زیان‌های وارد شده را جبران کند. در همین مسیر موفق شد به بالای منطقه مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری صعود و یک شکست قیمت را بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی اخیر ۵۷۶۸۸ دلار به ۴۰۱۵۰ دلار تجربه کند.
اکنون این ارز با قیمتی زیر ۵۰۰۰۰ دلار (۴۸۸۶۴ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی معامله می‌شود. یک خط روند صعودی اصلی هم با حمایتی نزدیک به ۴۸۶۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین

اولین مقاومت در مسیر صعود BTC نزدیک به سطح ۴۹۶۰۰ دلار واقع است. اولین مقاومت‌های اصلی نیز در نزدیکی تراز ۵۰۰۰۰ دلار و سپس ۵۰۹۰۰ دلار می‌باشد. شکست قاطعانه قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۵۰۹۰۰ دلاری می تواند راه را برای صعود بیشتر این ارز باز کند.
در صورت عبور از مقاومت‌های مذکور، تراز ۵۲۵۰۰ دلار به عنوان مقاومت بعدی وارد عمل می‌شود. در سطوح بالاتر از این مقاومت، احتمالاً قیمت به طور پیوسته افزایش خواهد یافت. در این حالت، توقف بعدی گاوها نزدیک به سطح ۵۳۵۰۰ دلار می‌باشد.

احتمال روند ریزشی؟

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۰۰۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، احتمالاً به روند ریزشی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۸۵۰۰ دلار است.
در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۷۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست نزولی زیر حمایت ۴۷۵۰۰ دلاری باعث کاهش شدید قیمت تا رسیدن به مانع بعدی در تراز ۴۵۰۰۰ دلار خواهد شد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می‌دهد.
RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون در نزدیکی سطح ۵۰ واقع است.
حمایت‌های اصلی:  ۴۸۵۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار
مقاومت‌های اصلی:  ۵۰۰۰۰ ، ۵۰۹۰۰ و ۵۲۵۰۰ دلار

مطالب مشابه:

متاورس شیبا را می‌سوزاند

آشفتگی بازار و زرنگی هکرها – سرقت ۲۰۰ میلیون دلار

منبع:

newsbtc

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.