تحلیل تکنیکال بیت کوین (پنج‌شنبه، شش آبان)

بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطوح حمایتی اصلی ۶۲۰۰۰ دلار و ۶۰۰۰۰ دلار باقی بماند. در نتیجه، شاهد شکست نزولی آن زیر تراز ۶۰۰۰۰

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطوح حمایتی اصلی ۶۲۰۰۰ دلار و ۶۰۰۰۰ دلار باقی بماند. در نتیجه، شاهد شکست نزولی آن زیر تراز ۶۰۰۰۰ دلار بودیم.

قیمت حتی پایین تر از تراز ۶۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفت. با ضعیف‌تر شدن مومنتوم این روند نزولی، پایین ترین سطح قیمت نزدیک به سطح ۵۸۱۴۰ دلار تشکیل شده و قیمت اکنون در حال تحکیم است. در روند صعودی، یک مقاومت فوری در نزدیکی سطح ۵۹۵۰۰ دلار سر راه حرکت این ارز قرار می‌گیرد.

این مقاومت نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۶۳۷۰۰ دلار به کف قیمت ۵۸۱۴۰ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۶۰۰۰۰ دلار بوده و منطقه شکست اصلی اکنون نزدیک به سطح ۶۱۰۰۰ دلار و SMA-100 (ساعتی) در حال شکل گیری می‌باشد.

نمودار بیتکوین 8 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 6 آبان

سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% روند کاهشی ۶۳۷۰۰ دلار به ۵۸۱۴۰ دلار نیز نزدیک به تراز ۶۰۹۰۰ دلار قرار گرفته است. علاوه بر این، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۶۰۹۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است.

شکست قاطعانه قیمت بالاتر از مقاومت خط روند و تراز ۶۱۰۰۰ دلار مسیر حرکت به سمت تراز ۶۲۰۰۰ دلار را هموارتر می‌کند. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۶۴۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می‌گیرد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۶۰۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۵۸۲۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۵۸۰۰۰ دلار شکل می‌گیرد. شکست زیر سطح حمایت ۵۸۰۰۰ دلاری ممکن است در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۵۷۲۰۰ دلاری سوق دهد. در این صورت، حمایت بعدی نزدیک به سطح ۵۶۵۰۰ دلار به کمک بیت کوین خواهد آمد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

حمایت‌های اصلی:  ۵۸۲۰۰ و ۵۸۰۰۰ دلار

مقاومت‌های اصلی:  ۵۹۵۰۰ و ۶۰۰۰۰ و ۶۰۹۰۰ دلار

منبع:

newsbtc

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.