تحلیل قیمت بیت کوین – آیا روند نزولی خواهد ماند؟

امروز قیمت بیت کوین تا سطوحی بالاتر از منطقه مقاومت ۳۷۰۰۰ دلاری بهبود یافت و بالای ناحیه مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰

امروز قیمت بیت کوین تا سطوحی بالاتر از منطقه مقاومت ۳۷۰۰۰ دلاری بهبود یافت و بالای ناحیه مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی قرار گرفت. ولی در نهایت موفق نشد خط مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. درنهایت، بالاترین سطح روزانه خود را در نزدیکی ۳۸۷۱۹ دلار ثبت و شروع به کاهش کرد.

این حرکت نزولی جدید زیر حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری ادامه یافت و خرس‌ها قیمت را به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۳۵۵۶۱ دلار به ۳۸۷۱۹ دلار کشاندند. علاوه بر این، در تایم فریم یک ساعته جفت ارز BTC/USD نیز می‌بینیم که پایین‌تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۷۶۵۰ دلار قیمت شکسته شده است.

در مسیر صعود این ارز، نزدیک‌ترین مقاومت در حدود تراز ۳۷۴۰۰ دلار و SMA-100 مانع حرکت گاوها می‌شود. مقاومت‌های اصلی پیش رو، نزدیک به منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری و ۳۸۸۰۰ دلاری قرار دارند. شکست ناحیه مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری می‌تواند آغاز کننده یک حرکت صعودی پایدار باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود. در صورت شکست این مقاومت، قدرت گرفتن گاوها برای فتح سطوح بالاتر بسیار محتمل است.

ولی اگر بیت کوین نتواند حرکت افزایشی جدیدی را بالاتر از تراز ۳۸۰۰۰ دلار آغاز کند، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. نزدیک‌ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک منطقه ۳۶۰۰۰ دلاری به کمک گاوها می‌آید. اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی منطقه ۳۵۵۰۰ دلاری واقع است. شکست نزولی زیر ناحیه حمایتی ۳۵۵۰۰ دلاری قیمت را به سمت حمایت ۳۴۰۰۰ دلاری سوق خواهد داد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت‌های اصلی: ۳۶۵۰۰ و ۳۵۵۰۰ دلار

مقاومت‌های اصلی:  ۳۷۴۰۰، ۳۸۰۰۰ و ۳۸۸۰۰ دلار

در همین حال لارک دیویس، تحلیلگر بازار رمزارزها، نیز گفته بیت کوین در تلاش است تا از خط روند نزولی خود در RSI خارج شود. آخرین باری که این اتفاق افتاد قیمت ۱۳۰ درصد افزایش یافت!

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.