تنها ۱۰% از عرضه بیت کوین برای استخراج باقی مانده است

بیت کوین

به گزارش ایران بیت؛ داده‌های تازه نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده است و تولید بقیه آن بیشتر طول

به گزارش ایران بیت؛

داده‌های تازه نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده است و تولید بقیه آن بیشتر طول می‌کشد.

صبح روز دوشنبه، کل بیت کوین در گردش به نقطه عطف قابل‌توجهی رسید زیرا ۹۰ درصد از حداکثر عرضه کل، استخراج شده است.

داده های فعلی سایت بلاک چین نشان می‌دهد که بیت کوین در گردش، تا ۱۳ دسامبر به ۱۸.۸۹۹ میلیون رسیده است، به این معنی که تنها ۱۰ درصد از کل عرضه باقی‌مانده‌ است؛ در حالی که استخراج ۹۰ درصد اول بیت کوین حدود ۱۲ سال طول کشید، مابقی کمی بیشتر طول خواهد کشید.

بیت کوین دارای سقف ۲۱ میلیون سکه است که توسط ساتوشی ناکاموتو تنظیم شده است. این محدودیت در کد منبع بیت کوین نوشته شده و توسط گره‌های شبکه اعمال می‌شود. سقف بیت کوین برای پیشنهاد ارزش آن، به عنوان یک ارز و یک ابزار سرمایه‌گذاری بسیار مهم است.

عرضه بیت کوین در گردش

عرضه بیت کوین در گردش_منبع: Blockchain.com

از هم اکنون ۱۱۹ سال طول می‌کشد تا فرآیند استخراج بیت کوین تکمیل شود زیرا میزان تولید بیت کوین جدید هر چهار سال یک بار در یک اجرای پروتکل از پیش تعیین شده به نصف کاهش می‌یابد، که به آن نصف شدن بیت کوین نیز می‌گویند.

از آن‌جایی که بلاک چین بیت کوین فقط بیت کوین جدید را به عنوان پاداشی برای ماینرهایی که بلاک های جدید را تأیید می‌کنند ایجاد می‌کند، نصف شدن تضمین می‌کند که با افزایش کل عرضه در گردش، بیت کوین کمتری تولید می‌شود. از ماه می ۲۰۲۰، ماینرها به ازای هر بلوک جدید تأیید شده، ۶.۲۵ بیت کوین به دست آورده اند. این نرخ در نصف بعدی در سال ۲۰۲۴ به ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلوک کاهش می‌یابد.

استخراج بیت کوین

تا سال ۲۰۴۰، پاداش بلاک به کمتر از ۰.۲ بیت کوین کاهش می‌یابد و تنها ۸۰۰۰۰ بیت کوین از ۲۱ میلیون بیت کوین باقی می‌ماند. استخراج آخرین بیت کوین نزدیک به ۴۰ سال طول می‌کشد.

قیمت بیت کوین این هفته را با رد کردن از  ۵۰۰۰۰ دلار آغاز کرد؛ زیرا به پایان سال نزدیک می‌شود. این قیمت تقریبا ۳۰ درصد از بالاترین قیمت خود یعنی ۶۸۷۸۹ دلار در ۱۰ نوامبر در زمان انتشار کاهش یافته است.

منبع: Cointelegraph

اخبار مرتبط:
پیش‌بینی رابرت کیوساکی از ریزش بازار و شروع افسردگی
رشد شیبا اینو، عملکرد بقیه کوین‌ها چگونه بوده است؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.