توکن غیرقابل تعویض Degenerate Ape به فروش رسید

یک NFT از مجموعه‌ی Degenerate Ape Academy به‌تازگی در بلاک‌چین سولانا به مبلغ ۵۹۸۰ SOL، معادل ۱.۱۱ میلیون دلار، به‌فروش رسید. این بزرگ‌ترین رکورد فروش

یک NFT از مجموعه‌ی Degenerate Ape Academy به‌تازگی در بلاک‌چین سولانا به مبلغ ۵۹۸۰ SOL، معادل ۱.۱۱ میلیون دلار، به‌فروش رسید. این بزرگ‌ترین رکورد فروش توکن‌های غیرقابل تعویض در بلاک‌چین رقیب اتریوم بوده است.

شرکت بلاک‌چینی اروپایی Moonrock Capital که ظاهرا از پرداخت مبلغ بالای ۱ میلیون دلاری برای یک میمون زامبی‌نما احساس رضایت نکرده، چندین ساعت بعد اعلام کرد که اقدام به خرید یک نسخه از CryptoPunkها به مبلغ ۱۳۸۸ SOL (257,446.24 دلار) در بلاک‌چین سولانا نموده است.

محبوبیت فراوان NFTها بر بستر بلاک‌چین اتریوم مشکلاتی از قبیل ترافیک شبکه و کارمزدهای بالای تراکنش‌ها را برای آن موجب شده است. درنتیجه بلاک‌ چین‌های رقیب ازجمله سولانا که تراکنش‌هایی سریع‌ و ارزان‌تری را به‌همراه دارند پا به‌عرصه گذاشته و مورد استقبال عمومی قرار گرفتند.

فناوری برتر بلاک‌چین سولانا بر قیمت توکن بومی آن یعنی SOL نیز بی‌اثر نبوده و حجم بازار آن را از ریپل فراتر برده است. سولانا هم‌اکنون با ۵۴ میلیارد حجم بازار ششمین رمز ارز برتر است و از رقبای خود ریپل و دوج‌کوین سبقت گرفته است.

ارزش هر واحد SOL در ماه پیش ۴۰ دلار بود، اما پس از ثبت اوج قیمت تاریخی جدیدی در هفته‌ی گذشته موفق شد به بیش از ۲۰۰ دلار جهش یابد.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین چیست و چرا ارزشمند است؟

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

منبع:

CoinDesk 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.