حرکت رو به جلوی کاردانو

کاردانو سایز بلاک‌های خود را 12.5 درصد افزایش می‌دهد.

کاردانو از بعد ادغام با قرارداد هوشمند مقیاس پذیری اقدامات زیادی انجام داده است. این ادغام کاربرد کاردانو را بالا برد بنابرین این نیاز ایجاد

کاردانو از بعد ادغام با قرارداد هوشمند مقیاس پذیری اقدامات زیادی انجام داده است. این ادغام کاربرد کاردانو را بالا برد بنابرین این نیاز ایجاد شد که هرچه بیشتر برای کاربرد گسترده‌تر مناسب شود. بعد از ادغام سپتامبر تعدادی پیشرفت در کاردانو رخ داد که یکی از آن‌ها افزایش سایز بلاک‌ها بود.

افزایش سایز بلاک‌های کاردانو

این پلتفرم اخیرا در یک پست بلاگ اعلام کرد درحال افزایش سایز بلاک‌ها بوده اند تا برای ترافیک جدید ورودی فضای کافی ایجاد کنند. اندازه بلاک‌ها تا ۱۲.۵ درصد افزایش یافته است. این آپدیت که ۸KB نام دارد در اندازه کلی بلاک‌ها دیده می‌شود و باعث می‌شود تراکنش‌های بیشتری در یک بلاک جا شوند. این سرعت تراکنش‌ها و حجم اطلاعات قابل انتقال را بیشتر می‌کند و در عین حال مقیاس پذیری بیشتری به ارمغان می‌آورد.

قابل ذکر است که کاردانو در سال گذشته ۱۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کرد. این عدد در یک سال به بیشتر از ۲۰۰۰۰۰ تراکنش رسید و درحال افزایش است. ممکن است ۱۲.۵ درصد زیاد به نظر نیاید ولی برای هماهنگ شدن با این افزایش ترافیک ضروری است.

این نشان می‌دهد که افزایش اندازه چیزی بوده است که DAppهای در آرزوی پیوستن به بلاک چین منتظر آن بوده اند. با توجه به این حقیقت که کاردانو قرارداد هوشمند مقیاس پذیری را دارد در طول زمان کاربران برنامه‌های خود را روی آن می‌سازند. افزایش پیشبینی شده ترافیک باعث شده شبکه نیاز به افزایش اندازه داشته باشد.

Plutus Script Memory پیشرفت می‌کند

سایز تنها چیزی که ارتقا یافت نیست. کاردانو همچنین واحدهای Plutus script memory را نیز افزایش داده است. با یک افزایش ۱۲.۵ درصدی دیگر اکنون واحدهای Plutus script memory بر هر تراکنش برابر ۱۱.۲۵ میلیون است.

جان وودز، مدیر تیم مهندسی کاردانو، اعلام کرد این آپدیت به خاطر درخواست توسعه دهندگان بوده است که می‌خواستند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را روی پلتفرم بسازند.

ارتقای واحدهای Plutus memory به این معناست که آن‌ها می‌توانند Plutus script های بیشتری بنویسند یا آن‌هایی که نوشته اند را ارتقا دهند. این به معنای مقیاس پذیری و سرعت بیشتر برای تراکنش‌ها نیز هست و ظرفیت تراکنش را افزایش می‌دهد.

او همچنین ذکر کرد که این فقط آغاز تغییراتی است که مقیاس پذیری واقعی را برای کاردانو به ارمغان می‌آورند.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

پایان توکن ارباب حلقه‌ها، JRR
با ریزش قیمت‌ها، بازار همچنان سرمایه می‌گیرد
منبع:
newsbtc
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.