خروج جک دورسی از توییتر به سود بیت کوین

جک دورسی ‘اگر من در Square یا توییتر نبودم، روی بیت کوین کار می کردم.’ جک دورسی بیانیه فوق را در یک کنفرانس بیان کرد

جک دورسی

‘اگر من در Square یا توییتر نبودم، روی بیت کوین کار می کردم.’

جک دورسی بیانیه فوق را در یک کنفرانس بیان کرد و علاقه خود را به کار بر روی بیت کوین اعلام کرد. همانطور که انتظار می‌رفت، هنگامی که او تصمیم خود را برای کناره‌گیری از مدیرعاملی توییتر اعلام کرد، علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در سراسر جهان هیجان‌زده شدند. اما، بعد از آن کناره‌گیری جک دورسی از توییتر چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اکنون، شایان ذکر است که جک دورسی همچنان مدیر عامل شرکت Square Inc، (شرکت خدمات مالی و پرداخت دیجیتال) است. این اساسا به این معنی است که مؤسس شرکت توییتر تصمیم دارد بر روی بخش پرداخت‌ها در پلت فرم رسانه اجتماعی خود تمرکز کند. این خبر ممکن است صحت داشته باشد، حتی اگر توییتر تیم اختصاصی خود را برای تمرکز بر نوآوری کریپتو و بلاک چین اعلام کند.

 آیا SQUARE بهتر از TWITTER است؟

ند سگال_ (مدیر مالی توییتر)، تاییدیه رمز ارز دورسی را برای این پلتفرم تحت فشار قرار نداده است. طبق گزارش WSJ، ند سگال قبلا گفته بود که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال «در حال حاضر منطقی نیست». در زمینه نوسانات دارایی، مدیر مالی همچنین گفت که شرکت ترجیح می‌دهد سرمایه‌گذاری با نوسان کمتری داشته باشد زیرا در غیر این صورت باید سیاست خود را تغییر دهد.

طبق گزارش ها، Square سومین دارنده عمومی بیت کوین است. حدود ۰.۵٪ از سقف خود را در بیت کوین نگه می‌دارد که به حدود ۰.۰۳۸٪ از کل عرضه دارایی می‌رسد. به ارزش امروزی بیش از ۴۵۰ میلیون دلار است.

بنابراین Square، ممکن است شرط دورسی برای آینده بیت کوین باشد.

یک شخص تحلیلگر و تاثیرگذار ارزهای دیجیتال CryptosRUs معتقد است که دورسی حتی ممکن است راه مایکل سیلر را در Square دنبال کند. به خصوص که MicroStrategy حدود ۹۵ درصد از ارزش بازار خود را در بیت کوین در اختیار دارد.

خروج جک دورسی از توییتر و اسکوئر

Square اوایل ماه ژوئیه به عنوان بخشی از دستور کار خود، DeFi متمرکز بر بیت کوین را تحت TBD قرار داده بود. اندکی بعد، دورسی نیز به استخراج بیت کوین چشم دوخت. در اوایل این ماه، Square’s TBD نقشه راه مبادله غیرمتمرکز tbDEX را با وایت پیپر منتشر کرد.

اما چرا دورسی اینقدر تحت تاثیر بیت کوین قرار گرفته است؟ در گذشته، مدیر عامل سابق توییتر گفته بود:

دلیل اینکه من به بیت‌کوین علاقه زیادی دارم بیشتر به دلیل مدلی است که نشان می‌دهد: یک فناوری اینترنتی پایه که توسط هیچ فرد یا نهادی کنترل یا تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. این همان چیزی است که اینترنت می‌خواهد.

تام لی از مشاوران جهانی Fundstrat به CNBC گفت: «افرادی مانند جک دورسی مارشال روی نوآوری ارزهای دیجیتال تمرکز می‌کنند. او افزود، بنابراین، این یک حرکت صعودی برای ارزهای دیجیتال است.»

CryptosRUs نیز نظر دادند:

توییتر دیگر برای او [دورسی] معنایی ندارد. او می‌خواهد بیت کوین را به ارز جهانی تبدیل کند. و اکنون که زمان زیادی در اختیار دارد، برای انجام این کار آزادتر است.’

منبع: CryptoPanic

اخبار مرتبط:
نهنگ‌ها به شیبا هجوم می‌برند

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.