خطر حمله به اتریوم ۲.۰

اتریوم 2.0

اگرچه انتقال اتریوم از PoW به PoS و ارتقای آن به اتریوم ۲.۰ می‌تواند شبکه را ناامن کند, توسعه‌دهندگان اطمینان دارند که جای نگرانی نیست. 

اگرچه انتقال اتریوم از PoW به PoS و ارتقای آن به اتریوم ۲.۰ می‌تواند شبکه را ناامن کند, توسعه‌دهندگان اطمینان دارند که جای نگرانی نیست. 

ارتقای اتریوم ۲.۰ کند اما پیوسته بوده است. بیشتر از دو سال است که مشکلات فنی شبکه را آزار می‌دهد. محققان اکنون سه سناریو طراحی کرده اند که چگونه اتریوم ۲.۰ مورد حمله قرار می‌گیرد. البته جای نگرانی وجود ندارد زیرا این مشکلات قابل حل هستند.

حملات جدی به ورژن PoS اتریوم

دومین ارز دیججیتال باارزش جهان موفق شد یک اوج قیمت جدید را در ساعات اولیه چهارشنبه ثبت کند. این اتفاق بعد از تکمیل موفقیت آمیز به روز رسانی ۲.۰ Altair Beacon Chain افتاد. 

گروهی از محققان پیش از این سه سناریو بالقوه طراحی کرده بودند که چگونه مکانیزم اجماع جدید می‌تواند به خطر بیوفتد. با این وجود دنی رایان, عضو بنیاد اتریوم, اطمینان داد که اغام به تعویق نمی‌افتد. او گفت اصلاح مکانیزم قبل از ارتقای آتی انجام می‌شود.

به گفته او دو راه حل ساده برای انتخاب فورک پیشنهاد شده است, تقویت پیشنهاد دهنده و همگام سازی دیدگاه پیشنهاد دهنده.

اولین راه حل به طور رسمی توسط محققان اکسفورد تجزیه و تحلیل شده است. این راه حل از اول آوریل انجام و حداقل روی یک مشتری اعمال شده است.

راه حل دوم یعنی همگام سازی دیدگاه پیشنهاد دهنده در مرحله بررسی رسمی اولیه خود است, اما محققان نسبتا به آن خوش بین اند. با توجه به دلایل مربوط به سادگی و تکامل در تجزیه و تحلیل, محققان در حال حاضر از این روش برای رفع هر سه حمله استفاده می‌کنند. بنابرین این اصلاح قبل از شروع مرحله تعیین کننده انتقال اجرا خواهد شد.

عدم نیاز به هارد فورک

رایان در آخرین پست وبلاگ خود اطمینان داد ادغام اتریوم ۲.۰ به هیچ عنوان به تعویق نخواهد افتاد. به علاوه استفاده از این هارد فورک تغییراتی را ایجاد نمی‌کند یا نیازی به هارد فورک ندارد. وی در همین باره تصریح کرد:

این اصلاح فقط انتخاب فورک را هدف قرار می‌دهد. بنابرین با مشخصات ادغام همانطور که امروز نوشته شده است مطابقت دارد. در حالت عادی انتخاب فورک همان چیزی است که اکنون وجود دارد اما در صورت بروز سناریوهای حمله, نسخه ثابت به ایجاد ثبات زنجیره کمک می‌کند.

در واقع محققان و توسعه دهندگان اتریوم معتقدند که اولین راه حل پیشنهادی تا نوامبر سال جاری به طور رسمی جز مشخصات اجماع یک پارچه خواهد شد. به این ترتیب تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ در شبکه‌های آزمایشی ادغام به طور زنده پخش خواهد شد.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

وام دهی کوین بیس تا سقف یک میلیون دلار، با وثیقه گذاری بیت کوین

میم کوین‌ها در حال حکومت به بازار رمز ارز

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.