راه حل برای هزینه اتریوم، آیا اتریوم رضایت کاربران را کسب می‌کند؟

میلیاردر ارز دیجیتال، ویتالیک بوترین، یک راه حل جدید برای قیمت هزینه بالای تراکنش‌های اتریوم پیشنهاد کرده است. این آپدیت قیمت تراکنش را کاهش خواهد

میلیاردر ارز دیجیتال، ویتالیک بوترین، یک راه حل جدید برای قیمت هزینه بالای تراکنش‌های اتریوم پیشنهاد کرده است. این آپدیت قیمت تراکنش را کاهش خواهد داد. همچنین تعداد تراکنش‌های ممکن در هر بلاک نیز کاهش خواهد یافت.

قیمت بالای فی به شبکه اتریوم آسیب زده است. سرمایه‌گذاران به تازگی به همین دلیل از اتریوم رو برگردانده اند. گس فی باعث شده است بسیاری از کاربران به شبکه‌های کم هزینه‌تر رو بیاورند. نت ورک‌هایی که در آن‌ها تراکنش‌ها با نرخ معقولی انجام می‌شود.

یک تغییر سریع که هزینه گس فی را کاهش می‌دهد

برای حل مشکل قیمت زیاد، بوترین یک راه حل کوتاه مدت به اسم EIP-4488 پیشنهاد کرده است. این راه حل با هدف کاهش هزینه گس فی و بهبود رضایت کاربران به وجود آمده است. 

بوترین در فروم اتریوم اعلام کرد که به دنبال یک راه حل کوتاه مدت برای کاهش هزینه گس فی دارد. این راه حل قیمت calldata و تعداد کل calldataهای یک بلاک را کاهش می‌دهد.

کاهش calldata تا ۱۶ تا ۳ به سادگی ظرفیت تراکنش‌های بلاک را تا یک میلیون واحد بالا می‌برد. این لایه p2p نتورک را به یک لایه بی‌نظیر خواهد خورد. چند نمونه از تست‌های این راه حل در سال‌های گذشته عملکرد مناسبی نداشته اند.

آپدیت EIP-4488 ریسک و خطر شبکه را که به تازگی نگران کننده شده است. به محض محدود شدن calldata، آپدیت به ماینرها اجازه می‌دهد که هنگام اضافه شدن یک تراکنش به بلاک آن را متوقف کنند.

نظرات به آپدیت جدید حمله می‌کنند

پیشنهاد جدید بوترین باعث نظرات منفی علیه توسعه دهندکان اتریوم شده است.

توسعه دهندگان اتریوم گفتند آپدیت جدید ممکن است باعث شود کاربران مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای تراکنش‌ها شوند.

محدودیت جدید باعث می‌شود هزینه‌ها حتی بیش از پیش اافزایش پیدا کنند.

گس فی اتریوم یک نقطه ضعف بزرگ برای آن است زیرا اکثر سرمایه‌گذاران از این پلتفرم استفاده نمی‌کنند یا به ندرت به سمت اتریوم می‌روند.

مطالب مرتبط:

خروج جک دورسی از توییتر به سود بیت کوین

سرنوشت ارزهای دیجیتال در هند

منبع:

cryptoslate

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.