پیش‌بینی ریزش قیمت دلار؛ سرمایه گذاران مراقب باشند!

در پی خبر لغو برخی از تحریم‌های ایران در شب گذشته قیمت دلار ریزش جدیدی را تجربه کرد. شب گذشته وزارت خارجه آمریکا از بازگشت

در پی خبر لغو برخی از تحریم‌های ایران در شب گذشته قیمت دلار ریزش جدیدی را تجربه کرد.

شب گذشته وزارت خارجه آمریکا از بازگشت چند معافیت تحریمی در حوزه فنی هسته‌ای مرتبط با نیروگاه بوشهر، رآکتور اراک و رآکتور تحقیقاتی تهران خبر داد.

خبرهای مثبت برجام، تاثیر منفی روی بازار دلار گذاشته و قیمت را تا ۲۶۳/۷۰۰ ریال پاین کشیدند.

در صورت بازگشت آمریکا به برجام، احتمال سقوط آزاد قیمت دلار وجود دارد. بعید نیست که اتفاق پذیرش قطعنامه ۵۹۸ دوباره تکرار شود.

هرچند تقویت ریال زمان بر است اما نباید نادیده گرفت که یک اتفاق مهم سیاسی می‌تواند چه تاثیر بزرگی روی بازار بگذارد.

در ۲۷ تیر ماه سال ۱۳۶۷ پس از امضا و اجرای قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین پایان یافتن جنگ بین ایران و ارتش بعثی عراق، قیمت‌ها به سرعت پایین آمده و نرخ دلار و سکه سقوط Fall کرد. در سال ۶۷ قیمت سکه طلا با ۱ درصد کاهش به ۹هزار و ۹۴۰تومان تنزل کرد. نرخ دلار از ۱۴۸ تومان به زیر ۵۰ تومان رسید. قبل از این توافق نامه بسیاری از افراد با خیال تداوم جنگ و بالاتر رفتن قیمت دلار و سکه و زمین شروع به سرمایه گذاری در این سه زمینه کرده و با پول‌های خود دلار و سکه و زمین خریدند. اما با پایان جنگ و امضای توافقنامه توسط مقامات ایران قیمت ها به سرعت کاهش یافت و بسیاری از این افراد شوکه شده، برخی سکته کردند و بسیاری هم سرمایه خود را برباد رفته دیدند.

با روند پیش رو می‌توان گفت بازار نزولی برای دلار همچنان ادامه خواهد داشت.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.