سرنوشت ارزهای دیجیتال در هند

crypto in ndia

خالق لایحه کریپتو هند، وزیر دارایی سابق Subhash Garg، مفهوم ممنوعیت «ارزهای رمزنگاری خصوصی» را به عنوان یک تفسیر نادرست رد کرد و در عین

خالق لایحه کریپتو هند، وزیر دارایی سابق Subhash Garg، مفهوم ممنوعیت «ارزهای رمزنگاری خصوصی» را به عنوان یک تفسیر نادرست رد کرد و در عین حال پتانسیل عظیم ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین را برجسته کرد.

بحث‌های پارلمانی پیرامون یک لایحه بحث‌برانگیز کریپتو باعث ایجاد ترس در مورد ممنوعیت ارزهای دیجیتال شد، بدون این‌که نشانه روشنی در مورد دامنه این ممنوعیت وجود داشته باشد. همانطور که cointelegraph گزارش داد، پس از اعلام این خبر، قسمتی از مرحله فروش وحشت در میان سرمای‌گذاران هندی، رخ داد. گارگ در  گفت و گو با کانال خبری News18 تصریح کرد:

شرح صورتحساب ارزهای دیجیتال شاید یک اشتباه بود. این گمراه کننده است که بگوییم رمز ارزهای خصوصی ممنوع خواهند شد و دولت را نیز در همین مورد سهیم بدانیم.

او معتقد است که دولت هند باید لایحه ای را پس از بحث با سهامداران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تدوین کند. علاوه بر این، این لایحه ممنوعیت رمزارزهای خصوصی را بدون اینکه مشخص شود کلمه خصوصی به چه معناست، پیشنهاد می‌کند.

در نتیجه، جامعه کریپتو در هند دو نسخه متفاوت از دستور کار لایحه را تفسیر کرد: یکی که ممنوعیت همه ارزهای دیجیتال صادر شده غیردولتی را در نظر می‌گیرد و دیگری که ارزهای رمزپایه اجرا شده بر روی بلاک چین‌های عمومی مانند بیت‌کوین و اتریوم را مستثنی می‌کند.

Subhash Garg همچنین پس از تاکید بر اکوسیستم وسیعی که توسط فناوری مخرب قدرت می‌گیرد، به نقصی در طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی اشاره کرد. او همچنین گفت که صرافی های رمزنگاری منافع محدودی دارند و کل جامعه را نمایندگی نمی‌کنند:

شما گندمی را که تولید می‌کنید، لباس‌هایی را که تولید می‌کنید، به عنوان دارایی طبقه‌بندی نمی‌کنید. این ساده‌سازی بیش از حد است که نمی‌توان آن را به عنوان یک دارایی تلقی کرد.

Subhash Garg در پایان اضافه کرد که ابتکارات ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به ویژه در کشورهایی مانند هند پیچیده است. به گفته وی، دولت ابتدا باید به چالش‌هایی از جمله در دسترس نبودن گوشی‌های هوشمند و صدور کیف پول دیجیتالی رسیدگی کند.

بازار کریپتو هند به جذب شرکت‌های بین‌المللی ادامه می‌دهد و جدیدترین آنها Coinstore، یک صرافی ارز دیجیتال سنگاپور است. همانطور که cointelegraph گزارش داد، کوین استور یسرمایه ۲۰ میلیون دلاری برای راه اندازی سه دفتر جدید درهند اختصاص داده است.

سخنگوی coinstore در صحبت با cointelegraph، امیدوار به توسعه یک چارچوب نظارتی مثبت ارز دیجیتال بود:

فرآیند دقیق KYC، الزامات امنیتی برای صرافی‌ها، و همچنین مقررات تدریجی برخی ارزهای دیجیتال، طبیعتاً از کاربران هندی محافظت می‌کند و قانونی بودن برخی ارزهای دیجیتال را روشن می‌کند.

منبع: cointelegraph

خروج جک دورسی از توییتر به سود بیت کوین

نهنگ‌ها به شیبا هجوم می‌برند

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.