سریلانکا به حرکت جهانی رمز ارز پیوست

نامه ای در ۸ اکتبر توسط مدیر کل اطلاعات دولت سریلانکا، موهان سامارانایاک، به اشتراک گذاشته شد. این نامه نشان می دهد که مقامات پیشنهاد

نامه ای در ۸ اکتبر توسط مدیر کل اطلاعات دولت سریلانکا، موهان سامارانایاک، به اشتراک گذاشته شد. این نامه نشان می دهد که مقامات پیشنهاد اخیر را با هدف جذب سرمایه گذاری در طرح‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال کشور تأیید کرده اند.

به گفته سامارانایاک، مقامات سریلانکا نیاز به توسعه “یک سیستم یکپارچه بانکداری دیجیتال، فناوری بلاک چین و فناوری استخراج رمز ارز” را تشخیص داده اند. این سیستم به عنوان ابزاری برای همترازی با شرکای جهانی و بازارهای بین المللی عمل خواهد کرد. او اضافه کرد:

این کمیته مأموریت دارد قوانین و ابتکارات سایر کشورها مانند دبی، مالزی، فیلیپین، اتحادیه اروپا و سنگاپور و غیره را مطالعه کند. علاوه بر آن چارچوبی مناسب برای سریلانکا پیشنهاد دهد

این پیشنهاد توسط Namal Rajapaksa، وزیر هماهنگی و نظارت پروژه ارائه شده است. او از کمیته خواست یافته‌های مربوط به رمزنگاری و بلاک چین خود را به کابینه اعمال کنند. همچنین قوانین و مقررات را گزارش دهند.

از بین هشت عضو کمیته، دو عضو نماینده غول های بین المللی فن آوری Sandun Hapugoda از Mastercard و Sujeewa Mudalige از PricewaterhouseCoopers (PwC) هستند. اعضای مالی سنتی شامل راجیوا باندارنایک، مدیرعامل بورس اوراق بهادار کلمبو و دارماسری کوماراتونگ، مدیر بانک مرکزی سریلانکا هستند.

چهار عضو باقی مانده نماینده مقامات مختلف ملی از جمله تیم آمادگی اضطراری رایانه سریلانکا (SLCERT)، اداره اطلاعات دولت، آژانس فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICTA) و شورای رئیس جمهور هستند.

این کمیته با حمایت از این ابتکار، قوانین و مقرراتی را که سایر کشورها برای ایجاد قوانین علیه مبارزه با پولشویی (AML)، تامین مالی تروریسم و ​​فعالیت های جنایتکارانه وضع کرده اند، زیر نظر خواهد داشت.

یک گزارش اخیر Cointelegraph نشان می‌دهد که ۷۰۶ surge در آسیای مرکزی و جنوبی و اقیانوسیه بین جولای ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ افزایش یافته است. بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسطChainalysis ، ارزش معاملات در منطقه به ۵۷۲.۵ میلیارد دلار رسیده است. هند نماینده بالاترین ارزش معاملات جهانی است.

در ماه آوریل، بانک مرکزی سریلانکا با استناد به فقدان راه حل قانونی، اطلاعیه ای عمومی علیه خطرات ناشی از سرمایه گذاری در رمز ارز صادر کرد. با این حال، تنها یک ماه پس از اطلاع رسانی، بانک مرکزی سه بانک را برای توسعه proof of concept تسهیلات مشترک مشتریان خود با استفاده از بلاک چین معرفی کرد.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

همکاری OpenOcean و Fantom

جولان نهنگ‌ها در بازار شیبا

منبع:

cointelegraph

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.