سقوط چهار هزار دلاری بیت کوین کمتر از ۲۴ ساعت

سقف بازار ارزهای دیجیتال ۱۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته و مجموع نقدینگی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸۰۰ میلیون دلار ساعت است، زیرا بیت

سقف بازار ارزهای دیجیتال ۱۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته و مجموع نقدینگی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸۰۰ میلیون دلار ساعت است، زیرا بیت کوین به زیر ۴۵۰۰۰ دلار رسیده است.

پس از آخر هفته نسبتاً آرام که بیت کوین به ۴۹۰۰۰ دلار رسید، این رمز ارز بیش از ۴۰۰۰ دلار دارایی در یک روز از دست داد. بیشتر کوین‌های جایگزین آسیب دیده اند، که می‌توان به تعداد زیادی از آن‌ها مانند اتریوم، کاردانو، ریپل و سولانا اشاره کرد.

سقوط بیت کوین به ۴۴.۵ هزار دلار

با این حال، وضعیت از آن زمان به بعد تغیرات منفی داشته است. بیت کوین از اواخر روز یکشنبه شروع به سقوط کرد و ابتدا به حدود ۴۷،۰۰۰ دلار کاهش یافت، جایی که برای مدتی ثابت ماند.
خرس‌ها هنوز کار خود را تمام نکرده بودند و همچنان ارزش بازار ارز دیجیتال را کاهش می‌دادند. در نتیجه، بیت کوین به زیر ۴۶۰۰۰ دلار و ۴۵۰۰۰ دلار کاهش یافت.  ۴۴،۴۰۰ دلار پایین ترین روزانه بیت کوین بود که چند دقیقه پیش در نمودار قابل مشاهده بود.
از دست دادن بیش از ۴۰۰۰ دلار در کمتر از ۲۴ ساعت، ترس قابل توجهی را برای معامله گران ایجاد کرده است. داده‌های Bybt نشان می‌دهد که حجم نقدینگی در این بازه زمانی از ۸۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است و بزرگ‌ترین موقعیت واحد شامل اتریوم در Bitfinex به ارزش بیش از ۱۵ میلیون دلار است.
شایان ذکر است که امروزه بیشتر حوزه‌های مالی دچار آسیب شده اند و سهام اتحادیه اروپا و معاملات آتی ایالات متحده نیز ضررهایی را ترسیم کرده اند. طلا یکی از معدود دارایی‌هایی است که اخیراً ارزش آن افزایش یافته است.

وضعیت قرمز بازار آلت کوین

همانطور که معمولاً هنگام کاهش بیت کوین اتفاق می‌افتد، آلت کوین‌ها نیز سقوط کرده اند. اتریوم با ۱۰ درصد کاهش به ۳ هزار و ۱۰۰ دلار رسید. همین چند روز پیش، اتریوم در بالای ۳۶۰۰ دلار معامله می‌شد.

گذشته از Celo، که ۱۵ درصد افزایش یافته است، اکثر آلت کوین‌ها با قیمت پایین و متوسط نیز بخش‌های قابل توجهی از ارزش خود را از دست داده اند که این شاملAlgorand (-16%), Hedera Hashgraph (-14%), THORChain (-14%), Waves (-13%),  (-۱۳%), Arweave (-12%), IOTA (-12%), Quant (-12%), EOS (-12%) می‌باشد.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین چیست و چرا ارزشمند است؟

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.