سناتور در تلاش نجات ارز دیجیتال از خطر لایحه زیرساخت (Infrastructure Bill)

تصویب لایحه زیرساخت توسط بایدن

لایحه زیرساخت (Infrastructure Bill) یک معنی صریح دارد و آن “کارگزار” است. رئیس جمهور بایدن ادعا می‌کند لایحه زیرساخت تقریبا برای شروع کار آماده است. با

لایحه زیرساخت (Infrastructure Bill) یک معنی صریح دارد و آن “کارگزار” است.

رئیس جمهور بایدن ادعا می‌کند لایحه زیرساخت تقریبا برای شروع کار آماده است. با این وجود بحث و جدل‌های سیاسی برای شفافیت محتوای آن وجود دارد.

سناتور سینیتا لومیس و سناتور ران وایدن امروز یک پیشنهاد قانونی اعلام کردند که با اصلاح برخی مفاهیم کلیدی این لایحه از صنعت ارزهای دیجیتال کشور محافظت می‌کند. یکی از این بهبودها تعریف “کارگزار” است.

معنی یک کلمه

لایحه Lummis-Wyden از این نظر اهمیت دارد که تعریفی قانونی از مفهوم دلال ارائه می‌دهد. چنین تعریفی شامل استخراج کنندگان, سهامداران, توسعه دهندگان, کیف پول و نگهبانان ارزهای دیجیتال نمی‌شود. 

 لایحه Lummis-Wyden مهم است زیرا تعریفی قانونی از مفهوم “دلال” ارائه می دهد. چنین تعریفی شامل استخراج کنندگان، سهامداران، توسعه دهندگان، کیف پول و نگهبانان ارزهای دیجیتال نمی شود. متن “لایحه بازنگری در قوانین ساخت و ساز مربوط به الزامات گزارش اطلاعاتی تحمیل شده به کارگزاران با توجه به دارایی های دیجیتال و برای اهداف دیگر” ساده است و تنها دارای یک ماده است که دامنه اصطلاح کارگزار را به عنوان کارگزار محدود می کند. قانون زیرساخت بدون تغییر هدف قانون.

بر اساس ساختار قانون زیرساخت, ارائه دهندگان خدمات فوق الذکر مجبور خواهند بود اطلاعات خصوصی کاربران خود را در اختیار دولت قرار دهند. این برای برخی کارگزاران ( مثل ارائه دهندگان کیف پول غیر حضوری یا توسعه دهندگان DeFi) براساس طراحیشان امکان پذیر نیست. برخی کارشناسان معتقد اند قانون زیرساخت در وضعیت فعلی آن توسعه صنعت رمز ارز آمریکا را تضعیف می‌کند.

تصویب لایحه Lummis-Wyden یک برد برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال خواهد بود.

ویدن و لومیس هر دو در مورد آینده صنعت ارز دیجیتال ابراز نگرانی کرده اند. در یک مصاحبه عمومی رسمی سناتور لومیس توضیح داد که این تلاشی برای محافظت از نوآوری و توسعه اکوسیستم رمز ارز است. 

با توجه به اینکه لایحه زیرساخت در آستانه تبدیل شدن به قانون است, حفاظت از نوآوری در ارزهای دیجیتال حیاتی است. لایحه ما روشن می‌کند که الزامات گزارش جدید برای افرادی که در فناوری بلاک چین و کیف پول را توسعه می‌دهند اعمال نمی‌شود.

لومیس همچنین اطمینان داد این لایحه به دنبال تضمین پرداخت مالیات بر سرمایه توسط معامله‌گران ارزهای دیجیتال است.

چرا لایحه زیرساخت اهمیت دارد؟

این لایحه با ۲۲۶ رای موافق در برابر ۲۰۶ رای مخالف در اوایل ماه جاری به تصویب رسید. این لایحه معامله‌گران را مجبور می‌کند تا ۱۰۹۹ فرم را به IRS ارسال کنند. کسب و کارهای رمز ارزی آمریکایی نیز باید اطلاعات شخصی مشتریان خود (شناسه آدرس و غیره) را افشا کنند. 

سیینتا لومیس تلاش کرد متن را در جلسات مناظره سنا اصلاح کند اما تلاش‌های او ناموفق بود.

این یک روش جدید برای سازگارتر کردن قانون با رمزنگاری بدون گذر از کشمکش‌های سیاسی خواهد بود که حمله به جاه‌طلبانه‌ترین پیشنهاد رئیس‌جمهور جو بایدن در حال حاضر نشان‌دهنده آن است.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

تحلیل قیمت بیت کوین: لحظه حساس برای بیت کوین در بسته شدن قیمت هفتگی

رشد ۱۷۰ درصدی چیلیز (CHZ) با راه اندازی توکن NFT

منبع

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.