سولانا انرژی کمتری نسبت به گوگل مصرف می‌کند

سولانا به تازگی خود را به عنوان یک جایگزین مناسب برای مجموعه ای از بلاکچین ها معرفی کرده است. این شبکه نه تنها در انجام

سولانا به تازگی خود را به عنوان یک جایگزین مناسب برای مجموعه ای از بلاکچین ها معرفی کرده است. این شبکه نه تنها در انجام تراکنش ها کارآمد ظاهر شده است، بلکه به لحاظ سازگاری با محیط زیست از غول وبگردی جهان یعنی گوگل نیز سبزتر بوده است.

سولانا در مقابل گوگل: کدام یک سبزتر است؟

بنیاد سولانا اعلام کرده است که یک تراکنش سولانا ۰.۰۰۰۵۱ کیلووات ساعت یا ۱۸۳۶ ژول انرژی مصرف می کند. در حالی که یک جستجوی گوگل حدود ۱۰۸۰ ژول مصرف انرژی دارد. به این معنی که دو بار جستجو در گوگل انرژی بیشتری نسبت به یک تراکنش در شبکه سولانا مصرف می کند.

در مقام مقایسه باید گفت، هر تراکنش در شبکه سولانا ۲۴ برابر کمتر از شارژ تلفن همراه به انرژی نیاز دارد. یک ساعت کار با کامپیوتر و مانیتور هم حدود ۴۶۸۰۰ ژول انرژی مصرف می کند. جالب‌تر این است که کل شبکه سولانا تنها حدود ۳۱۸۶۰۰۰ کیلووات ساعت در سال انرژی مصرف می‌کند. این معادل میانگین مصرف برق ۹۸۶ خانوار در ایالات متحده است.

در رابطه با معضل انتشار کربن که در سرتاسر جهان مناقشات زیادی را به همراه داشته است، این سازمان قول داده است که اثرات زیست محیطی اکوسیستم SOL را از این هم بیشتر کاهش دهد. برنامه‌های این شبکه برای چند روز باقی مانده از سال ۲۰۲۱ شامل معرفی برنامه‌ای برای کمک به خنثی‌سازی کربن شبکه اعتبارسنجی سولانا و جبران ردپای کربن این اکوسیستم است.

علاوه بر این، این بنیاد به صورت دوره‌ای گزارش‌هایی درباره آمار مصرف انرژی پروژه منتشر خواهد کرد. می دانید که سولانا به‌عنوان جایگزینی سریع‌تر با مصرف انرژی کم‌تر برای اتریوم شناخته می شود و اکنون رقابت این دو شبکه بر سر ادغام فناوری های سازگار با محیط زیست شدت بیشتری گرفته است.

منبع:
cryptopotato

سقوط بیت کوین باعث افزایش قیمت آن می‌شود

ارتقاء EIP-4488 اتریوم، راه حل کوتاه مدت برای کاهش هزینه تراکنش

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.