سولانا به جایگاه ششم بازار دست یافت

solana-سولانا

روز جمعه، رمزارز سولانا (SOL) توانست رتبه ششم از نظر ارزش بازار را به خود اختصاص دهد. در زمان نگارش این مطلب، SOL با اندکی

روز جمعه، رمزارز سولانا (SOL) توانست رتبه ششم از نظر ارزش بازار را به خود اختصاص دهد. در زمان نگارش این مطلب، SOL با اندکی کاهش از قیمت قبلی ۲۰۳ دلاری خود، با قیمت ۱۹۹.۷۷ دلار در حال ترید شدن است. آمارهای هفت روزه نشان می‌دهد که سولانا طی هفته گذشته ۳۷.۵ درصد و در ۳۰ روز گذشته، حدود ۶۸.۲% رشد داشته است.

پس از اینکه این ارز دیجیتال، جایگاه ششم بازار را به دست آورد، تعداد زیادی از مردم در رسانه‌های اجتماعی به بحث پیرامون آن پرداختند.
روز گذشته، هشتگ  #solana در توییتر به حدود ۹۷۹۰۰ توییت رسید. از سوی دیگر، کاردانو (ADA)، پنجمین ارز بزرگ بازار، در طول هفت روز گذشته ۱.۰ درصد کاهش یافته است و اگر SOL با همین سرعت به پیشروی خود ادامه دهد، ممکن است ADA به زودی موقعیت خود را از دست بدهد. در این لحظه، ADA با قیمت ۲.۱۴ دلار مبادله می شود و ارزش بازار آن حدود ۶۹ میلیون دلار است که کمتر از ۱۱ درصد بیشتر از سولانا می‌باشد.
در حالی که دارندگان کاردانو طی یک سال گذشته ۱۹۳۶٪ سود کسب کرده اند، افزایش سالانه قیمت سولانا به ۱۰۸۶۸٪ رسیده است.
علاوه بر حرکات قیمتی بهتر سولانا نسبت به کاردانو، حجم معاملات  ۲۴ ساعته آن نیز به ۶.۵۷ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که این رقم برای ADA امروز ۲.۱ میلیارد دلار است. پنج جفت برتری که اکنون با SOL مبادله می‌شوند شامل USDT ، USD ، BTC ، BUSD و EUR هستند وUSDT  حدود ۴۲.۷۱% از این رقم را به خود اختصاص داده است.
آمار Coingecko نشان می‌دهد که بایننس روز جمعه میزبان بیشترین حجم مبادلات سولانا (SOL) و البته کاردانو بوده است.

منبع:

news.bitcoin

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.