شهر بیت‌کوین با حمایت یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین در السالوادور

BITCOIN CITY

دولت السالوادور قصد دارد با همکاری صرافی Bitfinex و شرکت Adam Back’s Blockstream که در زمینه توسعه زیرساخت‌های بلاک‌چین فعالیت دارد، ۱ میلیارد دلار اوراق

دولت السالوادور قصد دارد با همکاری صرافی Bitfinex و شرکت Adam Back’s Blockstream که در زمینه توسعه زیرساخت‌های بلاک‌چین فعالیت دارد، ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین منتشر کند تا با استفاده از جمع‌آوری این سرمایه، طرح شهر بیت‌کوین خود را تامین مالی نماید.

این ابتکار اولین بار در کنفرانس هفته بیت‌کوین، توسط بوکله رئیس‌جمهور السالوادور، جهت افزایش میزان پذیرش بیت‌کوین و مشارکت شهروندان اعلام شد.

بوکله گفت:

ما در شهر بیت‌کوین آموزش دیجیتال و فناوری خواهیم داشت. انرژی گرمایی زمین برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار است.

با توسعه شهر بیت‌کوین شاهد مشارکت فعال شرکت‌ Adam Back’s Blockstream و صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex خواهید بود.

همچنین مدیر ارشد Bitfinex گفته است: این شرکت از طرح شهر بیت‌کوین السالوادور از طریق راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت‌کوین حمایت خواهد کرد.

او همچنین افزود:

این پلتفرم جدید به‌زودی میزبان بسیاری از دارایی‌های دیجیتال خواهد بود که مقررات جدید دارایی‌های دیجیتال را در کشور توسعه می‌دهد. السالوادور، Bitfinex و Adam Back’s Blockstream با کمک یکدیگر در حال تاریخ‌سازی هستند.

بوکله تصور می‌کند که شهر بیت‌کوین را به شهری تبدیل کند که از مناطق مسکونی مختلف، مراکز خرید، رستوران‌ها و یک بندر تشکیل شده است. او می‌خواهد در این شهر همه چیز پیرامون بیت‌کوین باشد. علاوه بر این موارد، ساکنین این شهر فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهند شد که به گفته وی برای پرداخت اوراق شهرداری، توسعه زیرساخت‌های عمومی و نگهداری شهر، هزینه خواهد شد.

در این کنفرانس، مسئول ارشد امنیت بلاک استریم سامسون مائو (Samson Mao) درباره منابع تامین ۱ میلیارد دلار توضیحاتی ارائه کرد. او گفت:

السالوادور به واسطه همکاری با Bitfinex، تعداد زیادی نهنگ خواهند داشت. من مشکلی برای پر کردن ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین نمی‌بینم.

مائو در ادامه توضیح داد ۵۰۰ میلیون دلار از این اوراق در یک دوره ۵ ساله سپرده‌گذاری و مسدود خواهند شد که باعث می‌شود سرمایه سپرده‌گذاری شده در این مدت از چرخه گردش خارج شود.

در اوایل نوامبر امسال، بوکله همچنین اعلام کرده بود که از مازاد سود بدست آمده درحساب تراست ایالت برای ساخت ۲۰ مدرسه استفاده خواهد کرد:

زمانی که پروژه شروع شد ما فکر نمی‌کردیم تا این میزان سود را در کیف‌پول تراست پایتخت (FIDEBITCOIN) داشته باشیم؛ بنابراین تصمیم گرفتیم از سود مازاد برای ساخت ۲۰ مدرسه اول بیت‌کوین استفاده کنیم.

دولت السالوادور در اواسط ماه اکتبر نیز ۴ میلیون دلار از سود بیت‌کوین خود را برای ساخت یک بیمارستان دامپزشکی در پایتخت این کشور سن سالوادور اختصاص داده بود.

منبع: cointelegraph.com

بانک هاپوعلیم از پرداخت سود بیت کوین سر باز می‌زند

مونرو (XMR) به زودی از دسترس کاربران بریتانیایی خارج می‌شود!!!

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.