صرافی Bilaxy هک شد

صرافی bilaxy

بیلکسی، یک پلتفرم معاملات دارایی دیجیتال مستقر در سیشل، ۲۹ آگوست (امروز) گزارش داد که برخی از کیف پول‌های آن مورد حمله قرار گرفته اند. در

بیلکسی، یک پلتفرم معاملات دارایی دیجیتال مستقر در سیشل، ۲۹ آگوست (امروز) گزارش داد که برخی از کیف پول‌های آن مورد حمله قرار گرفته اند. در حالی که صرافی هنوز مبلغ دزدیده شده را تأیید نکرده است، برخی برآوردها ادعا می‌کنند که این مبلغ می‌تواند حدود ۴۵۰ میلیون دلار در قالب رمزارزهای مختلف باشد.

کانال رسمی تلگرام Bilaxy امروز شاهد چندین به روزرسانی بود که نشان می‌دهد این پلتفرم به دلیل تعمیرات خدمات خود را موقتاً متوقف کرده است.

با این حال، چند ساعت بعد صرافی با استفاده از توییتر “یک اطلاعیه فوری در مورد هک بیلکسی” صادر کرد.

در این توییت آمده است که کیف پول داغ شرکت به خطر افتاده است و به مشتریان توصیه می‌شود از ارسال هرگونه وجه به حساب خود خودداری کنند.

صرافی Bilaxy

صرافی Bilaxy هک شد

از آن زمان به بعد، اطلاعات ارائه شده توسط صرافی بسیار کم بوده است، به غیر از به روز رسانی‌های مختصر در تلگرام که تیم برای حل این مشکل کار می‌کند و کاربران نباید نگران باشند.

وب سایت هنوز غیر فعال است

در حال حاضر، Bilaxy نتوانسته است مقدار دقیقی را که هکرها قادر به دزدیدن آن بودند، ارائه دهد. در زمان نوشتن این خبر، وب سایت هنوز غیر فعال است.

در حال حاضر چندین آدرس به هک مرتبط شده است، از جمله این آدرس که با این عنوان مشخص شده است.

از اطلاعات جدیدی که توسط HogeFinance به دست آمد معلوم شد که تمام توکن‌های HOGE ذخیره شده در Bilaxy قبلاً تخلیه شده و به کیف پول دیگری ارسال شده است. ارزش این توکن‌ها کمتر از ۲۲ میلیون دلار است.

برآوردهای دیگر در تلگرام نشان می‌دهد که کل مبلغ سرقت شده از صرافی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار است. با این وجود، هنوز هیچ تاییدیه رسمی در این مورد وجود ندارد.

CryptoPotato اخیراً مورد مشابه دیگری را گزارش کرد که صرافی ژاپنی Liquid Global قربانی یک هک شد. مجرمان موفق شدند حدود ۸۰ میلیون دلار دارایی‌های دیجیتالی را به سرقت ببرند.

 

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع:

cryptopotato

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.