جدال طلا و بیت کوین در روسیه

بیت کوین در روسیه

سرمایه گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده بهترین استراتژی برای حدود ۷۷ درصد از روس‌ها است، در حالی که کمتر از ۹ درصد به طلا اعتقاد

سرمایه گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده بهترین استراتژی برای حدود ۷۷ درصد از روس‌ها است، در حالی که کمتر از ۹ درصد به طلا اعتقاد دارند.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، حدود سه چهارم سرمایه گذاران روسی ارزهای رمزنگاری شده را بهترین ابزار سرمایه گذاری نسبت به طلا می‌دانند.

به نظر می‌رسد ساکنان بزرگ‌ترین کشور از نظر خشکی نظر بحث برانگیز در مورد دارایی‌های دیجیتالی دارند. تحقیقی که اخیراً توسط انجمن فروشندگان فارکس روسیه (AFD) انجام شده نشان می‌دهد که حدود ۷۷ از سرمایه گذاران محلی رمز ارز هار را “آینده نگر” ترین سرمایه گذاری می‌دانند.

“ارزهای ملی آشنا” با کسب ۱۴ درصد آرا در رتبه دوم به عنوان ابزار مالی ترجیحی قرار گرفت. جالب اینجاست که تنها ۸/۸ درصد طلا را انتخاب کرده اند که بسیاری آن را امن ترین دارایی برای ذخیره می‌دانند.

اوگنی مشاروف – مرد مسئول AFD – اشاره کرد که سرمایه گذاران روسی در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده را یک سرمایه گذاری می‌دانند.

وی افزود که ۳۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معامله گران فعال دارایی‌های دیجیتال هستند.

۲۳ درصد پاسخ دادند که هیچ تجربه ای در مورد ارزهای رمزنگاری شده ندارند. با این حال، ۸۰ درصد آنها قصد دارند در آینده وارد بازار شوند. کمتر از ۸ درصد از کل شرکت کنندگان گفتند که هرگز در این نوع سرمایه گذاری مشارکت نخواهند داشت.

مشاروف افزود که اگرچه گزینه‌های زیادی برای ذخیره پول شما در روسیه وجود دارد، اما بیش از ۵۰ درصد از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را به عنوان گزینه پس انداز انتخاب می‌کنند:

“این واقعیت را نیز نشان می‌دهد که بیش از نیمی از پاسخ دهندگان با وجود تعداد زیاد پروژه‌های کوتاه مدت مختلف در این زمینه، به منظور افزایش پس انداز خود در دارایی‌های دیجیتالی سرمایه گذاری می‌کنند.”

مقامات روسیه مخالف هستند

در حالی که اکثر سرمایه گذاران محلی علاقه زیادی به ارزهای رمزنگاری شده دارند، بسیاری از مقامات روسی موضعی نسبتاً خصمانه در برابر طبقه دارایی‌ها نشان دادند.

به عنوان مثال، الویرا نبیولینا رئیس بانک مرکزی روسیه اخیراً اظهار داشت که بیت کوین و آلت کوین‌ها بسیار ناپایدار هستند و به سرمایه گذاران هشدار داد که از ضررهای “وحشتناک” مراقب باشند. او فراتر رفت و اظهار داشت که سرمایه گذاری روی آن‌ها از هر گزینه دیگری خطرناک‌تر است.

به نوبه خود، سرگئی شوتسوف عضو هیئت مدیره بانک روسیه شک و تردید بیشتری را ابراز کرد. وی استدلال کرد که سرمایه گذاری در رمزنگاری بسیار خطرناک است و می‌توان آن را با ورود به میدان مین مقایسه کرد:

“هنگام خرید بیت کوین، یک فرد وارد میدان مین می‌شود و هیچکس به جز خود نمی‌تواند به او تکیه کند و هیچکس نمی‌تواند از او محافظت کند.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.