فرمت جدید تراکنش‌های اتریوم

فرمت جدید تراکنش‌های اتریوم

ویتالیک بوترین هم بنیانگذار اتریوم، در توییت اخیر خود به هاردفورکی اشاره کرد که در آینده نزدیک راه اندازی می‌شود و منجر به پیشرفت مقیاس

ویتالیک بوترین هم بنیانگذار اتریوم، در توییت اخیر خود به هاردفورکی اشاره کرد که در آینده نزدیک راه اندازی می‌شود و منجر به پیشرفت مقیاس پذیری این شبکه می‌گردد. این هاردفورک، قبل از اینکه شاردینگ بصورت کامل ارائه شود، اجرایی خواهد شد.
بنا به گفته‌های استراتژیست های بانک بزرگ جی پی مورگان در گزارشی که آنها در اوایل ژانویه منتشر کردند، آخرین مرحله از شاردینگ که برای مقیاس بندی شبکه حیاتی است، ممکن است تا سال ۲۰۲۳ راه اندازی نشود و این بدان معناست که ممکن است چنین موضوعی حداقل یک سال طول بکشد.
یادداشت اخیری که از سوی توسعه دهنده اتریوم یعنی تیم بیکو منتشر شد، خاطرنشان می‌کند که هزینه تراکنش‌ها در لایه ۱ اتریوم برای ماه ها بسیار بالا بوده و انجام هر کاری که لازم است برای کمک به این شبکه و کل اکوسیستم آن، الزامی است.
تصور می‌شود که تنها راه حل مقیاس پذیری برای اتریوم در کوتاه مدت و در میان مدت Rollups است. اگرچه شاید باز هم کاربران ناراضی باشند، اما با رخ دادن چنین اتفاقی، کارمزد شبکه بشدت کاهش خواهد یافت. قابل توجه است که Rollups هایی مثل Arbitrum و Optimism اغلب هزینه هایی را برای کارمزد ارائه می‌کنند که تقریباً ۳ الی ۸ برابر کمتر از خود لایه پایه اتریوم است. بوترین مدعی شد که هاردفورکی که تراکنش های Blob-Carrying را به ارمغان می‌آورد، مقیاس پذیری شبکه را بهبود می‌بخشد. این هاردفورک به نحوی کار خواهد کرد که انگار قالب تراکنش ها به اشتراک گذاشته می‌شوند، اما چنین کاری رخ نمی‌دهد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.