قتل یک شهروند ونزوئلایی به‌خاطر بیت کوین

قتل یک شهروند به‌خاطر بیت کوین

یک شهروند ونزوئلایی ربوده و کشته شد زیرا خانواده وی نتوانستند باج خواسته شده را فراهم کنند. ربایندگان صراحتا خواستار پرداخت باج با بیت کوین

یک شهروند ونزوئلایی ربوده و کشته شد زیرا خانواده وی نتوانستند باج خواسته شده را فراهم کنند. ربایندگان صراحتا خواستار پرداخت باج با بیت کوین بودند.

مجرمان مبلغ ۱.۵ بیت کوین برای آزادی گروگان درخواست کردند و بعداً باج را به ۰.۵ بیت کوین کاهش دادند. خانواده مقتول سرانجام نتوانست مبلغ را فراهم کند.

یک شهروند ونزوئلایی به نام گوستاوو تورس گونزالس (Gustavo Torres González) دیروز در حالی کشته شد که خانواده وی نتوانستند باج خواسته شده ربایندگان را با بیت کوین پرداخت کنند.

تورس در ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) هنگامی که احتمالاً به خانه خود در ایالت زولیا می رفت، ربوده شد. به گفته رسانه‌های محلی، ربایندگان به سرعت با خانواده تورس تماس گرفتند و از آن‌ها خواستند تا ۱.۵ بیت کوین بپردازند تا او را آزاد کنند.

اما، خانواده وی نتوانستند این وجه را جمع آوری کنند. آدم ربایان، مبلغ باج را به ۰.۵ بیت کوین کاهش دادند. با این حال، این مبلغ به طرز غم انگیزی برای خانواده او بسیار سنگین بود، آن‌ها فقط توانستند ۰.۰۶۲ بیت کوین (۲۷۵۰ دلار) جمع آوری کنند.

جسد تورس بعداً  در یک بزرگراه محلی با شش زخم گلوله کشف شد. در حالی که آدم ربایان به صراحت اعلام کردند که فقط پول باج را با بیت کوین خواهند گرفت، تورس هیچ ارتباط ظاهری با ارزهای رمزنگاری شده نداشت.

او صاحب یک شرکت اینترنتی محلی در منطقه ای به نام Tutonet Investments بود. با این حال، مشخص نیست که شهروند ونزوئلایی با عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده رابطه داشته یا خیر.

محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده در این کشور باعث افزایش کلاهبرداری و جرم و جنایت با استفاده از این دارایی‌های جدید شده است. با این حال، آمارها نشان می‌دهد که اکثر قریب به اتفاق جنایات هنوز از طریق پول فیات انجام می‌شود و نه ارزهای رمزنگاری شده.

این اولین بار نیست که چنین جنایتی رخ می‌دهد. ویلیام کرایتون، بنیانگذار یک سایت قمار آنلاین به نام ۵Dimes، نیز در سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور۹۷) در کاستاریکا ربوده شد. آدم ربایان ۵ میلیون دلار بیت کوین باج خواستند اما، خانواده او فقط توانستند ۱ میلیون دلار بپردازند. جسد او یک سال بعد در قبرستان پیدا شد.

اگه تازه واردی و نمیدونی از کجا باید شروع کنی، حتما یه سری به این صفحات بزن:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منابع:

bitcoin.com

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.