قیمت بیت کوین پس از یک هفته جهش پیدا کرد

روند صعودی قیمت بیت کوین

بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده اما این سطح پایدار نیست. بیت کوین در این هفته  از ۲۲ تا ۲۸ نوامبر به میزان قابل

بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده اما این سطح پایدار نیست. بیت کوین در این هفته  از ۲۲ تا ۲۸ نوامبر به میزان قابل توجهی کاهش یافت که منجر به کاهش ۵۳,۲۵۶ دلاری در ۲۸ نوامبر شد. با این حال، روند صعودی در همان روز آغاز شد و بیت کوین  این هفته کمی بالای ۵۷,۰۰۰ دلار است. این امر منجر به ایجاد یک فتیله بلندتر شد که نشان‌دهنده شروع فشار خرید است.

علیرغم این روند صعودی، هنوز نقاط ضعف قابل توجهی در بازه‌ زمانی هفتگی وجود دارد.

اولا، بیت کوین به زیر منطقه افقی ۵۹۰۰۰ دلار سقوط کرده است. این منطقه قبلا به عنوان بالاترین نقطه صعودی عمل می کرد و انتظار می رفت که همچنان پایدار باشد.

ثانیا، هم RSI و هم MACD واگرایی های نزولی (خطوط سبز) ایجاد کرده اند. این یک توسعه نزولی است که اغلب منجر به معکوس شدن روند می‌شود. این واقعیت که در یک بازه زمانی طولانی مدت یعنی هرهفته اتفاق می افتد، نگران کننده است. با این حال، واگرایی در RSI چندان مشخص نیست و تا حدودی از اهمیت آن می‌کاهد.

BTC weeklyتغییرات روزانه قیمت بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین روند صعودی تری را نشان می‌دهد.

بیت کوین پس از جهش در ناحیه پشتیبانی ۵۳۲۵۰ دلار، یک کندل صعودی ایجاد کرده است. این یک منطقه پشتیبانی افقی و سطح پشتیبانی ۰.۵ فیب اصلاحی است.

علاوه بر این، شاخص های فنی، نشانه هایی از یک معکوس را نشان می‌دهند.

MACD که توسط میانگین‌های متحرک کوتاه‌مدت و بلندمدت (MA) ایجاد می‌شود، در حال ایجاد میله‌های حرکت بالاتر متوالی است. این نشانه آن است که روند کوتاه‌مدت نسبت به میانگین بلندمدت در حال افزایش است.

RSI که یک اندیکاتور مومنتوم است نیز نزدیک به حرکت بالای ۵۰ است. خط ۵۰ معمولا آستانه یک روند صعودی / نزولی در نظر گرفته می شود.

نوسان گیری قیمت بیت کوین

نمودار شش ساعته نشان می‌دهد که بیت کوین از زمانی که در ۱۰ نوامبر به بالاترین قیمت خود رسیده است، یک خط مقاومت نزولی را دنبال می‌کند.

این خط با ناحیه مقاومت ۵۹۳۵۰ دلاری منطبق است که سطح مقاومت اصلاحی فیب ۰.۳۸۲ است.

شکست بالای این خط باعث می شود که نشانگرهای قبلا مشخص شده، مشکل را تایید کنند. بنابراین، تایید می‌کنند که اصلاح کامل است.

نمودار نوسان گیری بیت کوین

 

منبع: CRYPTOPANIC

اخبار مرتبط:

ضربه HMRC به صرافی‌های انگلستان
هشدار ایلان ماسک به دارندگان دوج‌کوین

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.