مخترع AriseCoin به پنج سال زندان محکوم شد

جارد رایس، مسئول AriseBank به دلیل اجرای طرح کلاهبرداری ارز دیجیتال ۴.۲ میلیون دلاری به زندان می‌رود. مقامات تگزاس مدیرعامل AriseBank جارد رایس را به

جارد رایس، مسئول AriseBank به دلیل اجرای طرح کلاهبرداری ارز دیجیتال ۴.۲ میلیون دلاری به زندان می‌رود.

مقامات تگزاس مدیرعامل AriseBank جارد رایس را به گذراندن پنج سال آینده در زندان فدرال محکوم کردند. به غیر از زمان حبس، مجرم باید تقریباً ۴،۲۵۰،۰۰۰ دلار بازگرداند، که در طول طرح‌های مربوط به ارزهای رمزنگاری شده از سرمایه گذاران اختلاس کرد.

بالاخره عدالت

بر اساس بیانیه مطبوعاتی اخیر وزارت دادگستری ایالات متحده، جارد رایس ۶۰ ماه آینده را پشت میله‌های زندان خواهد گذراند. جارد رایس که مسئول AriseBank و مخترع رمز بومی AriseCoin بود، اعتراف کرد که سرمایه گذاران را در طرح رمزنگاری خود فریب داده و بیش از ۴ میلیون دلار دارایی‌های دیجیتالی را سرقت کرده است.

این مرد ۳۳ ساله به مشتریان خود دروغ گفت که AriseBank “اولین پلت فرم بانکداری غیرمتمرکز جهان” است. او همچنین از ارز رمزنگاری شده AriseCoin به عنوان دارایی ای که می‌تواند به مشتریان حساب‌های بیمه شده سپرده های سپرده فدرال (FDIC) و خدمات بانکی سنتی مانند کارت‌های اعتباری با نام تجاری ویزا ارائه دهد، تمجید کرد.

در حقیقت، AriseBank مجوز فعالیت در ایالت تگزاس را نداشت. این موسسه مالی هیچ ارتباطی با ویزا نداشت و بیمه FDIC نبود.

با این حال، صدها سرمایه گذار قربانی کلاهبرداری وی شدند زیرا مجموعاً ۴.۲ میلیون دلار در AriseCoin با استفاده از دارایی‌های مجازی محبوب مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و ارزهای فیات خریداری کردند.

به نوبه خود، رایس وجوه سرمایه گذاران را برای منافع شخصی خود، مانند اقامت در هتل‌های گران قیمت، حمل و نقل، غذا، وکیل خانواده، و حتی یک سرپرست هزینه کرد. دادگاه عالی تگزاس به او دستور داد که همه چیز را به افراد مال باخته بازگرداند.

وزارت دادگستری همچنین اشاره کرد که وی مشارکت در طرح تجاری قبلی مرتبط با اینترنت را فاش نکرده است.

“دکتر بیت کوین” نیز به زندان می‌رود

CryptoPotato اخیراً در مورد مورد مشابه دیگری که در تگزاس اتفاق افتاده گزارش داد. در ابتدای ماه ژوئیه، مارک هاپکینز، معروف به “دکتر بیت کوین”-به اتهام اجرای یک طرح غیرقانونی نقدینگی به رمزنگاری، گناهکار شناخته شد. او اکنون به دلیل اقدامات خود به مجازات زندان محکوم شده است.

بر اساس این اتهامات، هاپکینز با تبدیل دلار آمریکا به دارایی‌های دیجیتالی، عمدتا بیت کوین، با پرداخت هزینه‌هایی، تجارت خود را اداره کرد. با این حال، وی اعتراف کرد که در موارد متعدد از فرایند تأیید منبع نقدی چشم پوشی کرده است.

به عنوان مثال، در سپتامبر ۲۰۱۹، یک مرد ناشناس با حروف اصلی “M.H.” برای تبادل دلار با BTC به هاپکینز مراجعه کرد. معلوم شد که این پول از کلاهبرداری قرعه کشی در نیجریه به دست آمده است، اما “دکتر بیت کوین” همچنان این عملیات را مجاز می‌داند.

“دکتر بیت کوین” اعتراف کرد که وی ۳۷ معامله غیر قانونی را به مدت یک سال انجام داده و بین ۵۵۰،۰۰۰ تا ۱.۵ میلیون دلار کسب کرده است. دفتر تحقیقات فدرال در دالاس که پرونده را بررسی کرد، خاطرنشان کرد که وی مجوز فعالیت در ایالت تگزاس را ندارد. علاوه بر این، هاپکینز نتوانست اطلاعات شخصی مشتریان خود را تأیید کند.

اگر تازه وارد هستید و نمیدونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع:

cryptopotato

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.