مونرو (XMR) به زودی از دسترس کاربران بریتانیایی خارج می‌شود

NEWS ABOUT XMR

کاربران شبکه Reddit می‌گویند: کراکن هشتمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات، با ارسال ایمیلی اعلام کرده‌است که مطابق با مقررات بریتانیا، رمز

کاربران شبکه Reddit می‌گویند: کراکن هشتمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات، با ارسال ایمیلی اعلام کرده‌است که مطابق با مقررات بریتانیا، رمز ارز حریم خصوصی مونرو (XMR) را از فهرست خود حذف خواهد کرد. این پلتفرم تمام فعالیت‌های تجاری XMR را متوقف می‌کند، کیف‌پول‌های XMR را صرفا به حالت برداشت تغییر می‌دهد و همه پوزیشن‌های آن را پس از تاریخ ۲۶ نوامبر خواهد بست.

ارزهای حریم خصوصی مانند مونرو، هنگام ظاهر شدن تراکنش‌های انجام شده آن‌ها در بلاک‌چین،از طریق رمزنگاری پیشرفته آدرس‌های کیف‌پول عمومی و مبالغ پرداختی آنها را مبهم می‌کند و به این ترتیب ردیابی دیجیتالی هویت تراکنش‌ها توسط نهادهای قانونی مانند Chainalytics غیرممکن خواهد بود.

توسعه کوین‌هایی مانند XMR همیشه موضوعی بحث برانگیز بوده است. حامیان این دسته از رمز ارزها ادعا می‌کنند، باتوجه به این‌که آدرس‌های کیف‌پول عمومی و تراکنش‌های افراد را نمی‌توان با اطلاعات احراز هویت ذخیره شده در صرافی‌ها مقایسه کرد، در نهایت این رمز ارزها، حریم خصوصی اشخاص را خیلی بیشتر از دفاتر کل قابل مشاهده مانند بیت‌کوین تامین می‌کنند. از طرفی، منتقدان معتقدند که ماهیت غیرقابل ردیابی کوین‌های حفظ حریم خصوصی، آن‌ها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای مجرمانی که از آن‌ها در اعمال غیرقانونی مختلف مانند: قاچاق موادمخدر، فرارمالیاتی یا پولشویی استفاده می‌کنند، تبدیل می‌کند.

در نتیجه رمزارزهای حفظ حریم خصوصی از سوی صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

سال گذشته، COINBASE از لیست کردن XMR خودداری کرد و دلیل آن را نگرانی‌های نظارتی اعلام کرد. در اوایل ژانویه، صرافی BITTREX رمز ارز مونرو (XMR), (ZEC) و ( DASH) را از فهرست خارج کرد.

RICCARDO SPAGNI یکی از هولدران سابق مونرو بود که در ماه ژانویه به درخواست دولت آفریقای جنوبی به اتهام کلاهبرداری بین سال‌های۲۰۰۹ تا۲۰۱۱ در این کشور، در ایالات متحده دستگیر شد. با اینکه او از بازداشت آزاد شده اما مراحل دادگاه او همچنان ادامه دارد.

علی‌رغم واکنش‌های موسسات مالی متمرکز و ارگان‌های دولتی علیه کوین‌های حریم خصوصی، این دارایی‌ها همچنان در بین کاربران ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی دارند.

طبق اعلام وبسایت تحلیل داده  CoinGecko، ارزش کل بازار کوین‌های حریم خصوصی اکنون نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار است.

منبع: cointelegraph

برداشتن ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی‌ها

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۲۷ آبان)

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.