نگاهی به وضعیت بازار رمزارزها | ۲۹ آذر

آنچه در دنیای بیت کوین و رمزارزها، اتفاق افتاد | مرور ۲۴ ساعت گذشته با ایران بیت

آنچه در ادامه می‌خوانید، مهم‌ترین رویداد ۲۴ ساعت گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال است: به گزارش ایران بیت؛ تریدر سرشناس: سقوط بیت کوین ممکن است

آنچه در ادامه می‌خوانید، مهم‌ترین رویداد ۲۴ ساعت گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال است:

به گزارش ایران بیت؛

تریدر سرشناس: سقوط بیت کوین ممکن است ادامه داشته باشد

پیتر برنت، معامله‌گر سرشناس بازارهای مالی، معتقد است روند نزولی بیت کوین ادامه دارد و این ارز دیجیتال هنوز به کف قیمتی خود نرسیده است. برنت می‌گوید کف‌های قیمتی قبلی در شرایطی ایجاد شدند که بازار با فروش‌های هیجانی در حجم انبوه مواجه شده بود. او چندی پیش هم از شکل‌گیری الگوی دو قله نزولی در نمودار بیت کوین خبر داده و به تریدرها توصیه‌ها کرده بود به آن توجه داشته باشند.

وال‌استریت ژورنال: ۲۷ درصد از کل بیت کوین در گردش در اختیار ۰.۰۱ درصد آدرس‌ها است

روزنامه وال‌استریت ژورنال در مقاله جدیدی به نقل از دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (National Bureau of Economic Research) عنوان کرده که تنها ۰.۰۱ درصد از آدرس‌های بیت کوین، ۲۷ درصد از ۱۹ میلیون بیت کوین در گردش را تحت کنترل دارند. مطالعات این نهاد نشان داده که ۵ میلیون بیت کوین به ارزش ۲۳۲ میلیارد دلار، در اختیار تنها ۱۰,۰۰۰ کیف‌پول ارز دیجیتال قرار دارد. این در حالی است که ۱۱۴ میلیون کیف پول در جهان بیت کوین دارند. همچنین اساتید دانشکده مدیریت دانشگاه MIT و دانشکده اقتصاد لندن که در مطالعات‌شان، تمام تراکنش‌های تاریخ بیت کوین را بررسی کرده‌اند؛ می‌گویند که به دلیل تمرکز تعداد بسیاری زیادی از این ارز دیجیتال در آدرس‌های بسیار کمی، بیت کوین یک سیستم بسیار متمرکز است. این اساتید دانشگاهی می‌گویند تمام سود حاصل از افزایش قیمت بیت کوین به جیب گروه کوچکی از نهنگ‌ها می‌رود.

منبع: U.today

زیان ۱۵۰ میلیون دلاری نهنگ‌های شیبا اینو در ۲۴ ساعت اخیر

عملکرد ضعیف شیبا اینو در بازار ارزهای دیجیتال و افت بیش از ۴۰ درصدی این میم کوین در یک ماه گذشته، زیان‌های بزرگی را بر نهنگ‌های شیبا وارد کرده است. بر اساس داده‌های ویل استاتس، اکثر نهنگ‌هایی که در حال حاضر شیبا اینو در آدرس‌های خود دارند، موقعیت‌های خود را زمانی باز کرده‌اند که قیمت این دارایی به شکل قابل‌توجهی بالاتر از سطوح کنونی بوده است. این امر نشان می‌دهد که اکثر نهنگ‌های این میم کوین در حال حاضر زیان‌های بزرگی را متحمل شده‌اند. گفتنی است که در ۲۴ ساعت گذشته، نهنگ‌های شیبا اینو بیش از ۱۵۰ میلیون دلار زیان کرده‌اند.
به گفته IntoTheBlock، همین اصل در مورد معامله‌گران خرد نیز صدق می‌کند که عمدتا در حال از دست دادن پول و حتی زیان‌های بسیار بزرگی در بازار هستند.
منبع: U.today

مرکز تجارت جهانی دبی به هاب جدیدی برای ارزهای دیجیتال تبدیل می‌شود

امارات متحده عربی، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین حامیان و دوست‌داران صنعت ارزهای دیجیتال، از ابتکار عمل جدیدی برای حمایت از توسعه و مقررات‌گذاری این بخش رونمایی کرده است. مرکز تجارت جهانی دبی (DWTC) که محلی برای برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های دولتی در دبی است، به هاب بزرگ توسعه و نظارت بر ارزهای دیجیتال، محصولات سرمایه‌گذاری، اپراتورها و صرافی‌ها تبدیل خواهد شد. به‌عنوان بخشی از این ابتکار عمل امارات متحده عربی، مرکز تجارت جهانی دبی یک اکوسیستم جامع برای صنعت ارزهای دیجیتال طراحی خواهد کرد و با بخش خصوصی برای ایجاد یک محیط جذاب برای این بخش همکاری می‌کند. مرکز تجارت جهانی دبی همچنین اعلام کرد که این پروژه با هدف اجرای استانداردهای دقیق برای حمایت از سرمایه‌گذاران، اقدامات ضدپول‌شویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم انجام می‌شود.

منبع: Cointelegraph

 اوکراین برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی خود از استلار استفاده می‌کند

بانک مرکزی اوکراین قصد دارد برای آزمایش پروژه ارز دیجیتال ملی خود از بلاک چین استلار استفاده کند. قرار است در این مرحله حقوق کارمندان یک مجموعه اوکراینی فعال در حوزه فناوری به‌صورت آزمایشی با ارز دیجیتال ملی این کشور پرداخت شود و کارایی این سیستم در پرداخت‌های همتا‌به‌همتا نیز مورد آزمایش قرار گیرد. گفتنی است که بانک مرکزی اوکراین و یکی از وزارت‌خانه‌های مرتبط با فناوری‌های دیجیتال مسئول رسیدگی به این پروژه هستند.
منبع: Cryptoglobe

افزایش تعداد تراکنش‌های ترون پس از کناره‌گیری جاستین سان

به گزارش ایران بیت و به نقل از U.today در توییت منتشر شده در صفحه بنیاد ترون نموداری رسم شده است که نشان ‌می‌دهد تعداد تراکنش‌های TRX از رمز ارزهایی مانند EOS، ETH، XRP، NEO، LTC، ADA و DASH پیشی گرفته است. در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) جاستین سان مدیرعامل پیشین ترون اعلام کرد از سمت خود استعفا خواهد داد تا به عنوان سفیر تمام‌وقت کشور گرنادا (Grenada) در سازمان تجارت جهانی (WTO) در ژنو مشغول به کار شود. WhaleAlerts از وقوع تراکنش‌های عظیم ترون در طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده است. بیشترین مقدار این تراکنش‌ها، تعداد ۷۵,۱۸۶,۳۰۰ ترون بود که ارزشی معادل ۵,۸۶۷,۸۹۵ دلار داشت. این تراکنش از مبدا صرافی بایننس به کیف پولی ناشناس انجام گرفته بود. در حال حاضر ترون با ۷.۶۸ میلیارد دلار ارزش بازار در رتبه ۲۵ قرار گرفته است.

منبع: U.today

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.