هشدار FBI در مورد ATM ارز دیجیتال

ATM ارز دیجیتال

FBI هشدار داد کلاهبرداران زیادی از دستگاه‌های خودپرداز در نقشه‌های خود استفاده می‌کنند. اداره تحقیقات فدرال در مورد افزایش کلاهبردارانی که از ATM ارز دیجیتال

FBI هشدار داد کلاهبرداران زیادی از دستگاه‌های خودپرداز در نقشه‌های خود استفاده می‌کنند. اداره تحقیقات فدرال در مورد افزایش کلاهبردارانی که از ATM ارز دیجیتال و کدهای QR استفاده می‌کنند خبر داد. این آژانس همچنین اطلاعات ارزشمندی در مورد اینکه افراد چگونه در برابر این حمله‌ها از خود حفاظت کنند داد. 

هنگام استفاده از ATMهای ارز دیجیتال مراقب باشید

کدهای QR تصاویر ماشینی قابل اسکنی هستند که با تلفن همراه به سرعت خوانده می‌شوند. این کدها می‌توانند در دستگاه‌های خود پرداز برای ارسال پرداخت ها به گیرنده مورد نظر استفاده شوند. به نظر می‌آید افراد شرورو راهی برای سوءاستفاده از آن‌ها پیدا کرده اند.

در هشدار اخیر FBI ان سازمان توضیح داد چگونه می‌توان با چنین عملیاتی مردم را فریب داد:

FBI شاهد افزایش کلاهبردارانی بوده است که با استفاده از ATM و کدهای QR مردم را برای تکمیل تراکنش‌های پرداخت هدایت می‌کننند.

این دفتر اطلاع داد کلاهبرداران با بازی کردن نقش یک نهاد دولتی یا دفتر قانونی قربانیان را فریب می‌دهند. گزینه‌های دیگری مثل طرح‌های عاشقانه و نقشه‌های قرعه کشی نیز وجود دارند. در طرح‌های عاشقانه کلاهبردار به قربانی نزدیک می‌شود و در او احساس صمیمیت ایجاد می‌کند. در قرعه کشی نیز کلاهبردار اصرار می‌کند که قربانی جایزه ای برنده شده و باید هزینه بخت آزمایی را بدهد.

با این حاال روش‌های استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و کدهای QR در هر فریب کاملا مشابه است. مجرمان قربانی را به ATM می‌کشانند. قربانی در آنجا پول خود را وارد می‌کند. این پول اغلب از حساب‌های سرمایه گذاری بازنشستگی برداشته می‌شود. بعد از این فرد فریب خورده دارایی‌های دیجیتال را می‌خرد و از QR لازم برای پر کردن خودکار آدرس گیرنده استفاده می‌کند. 

بعد از اتمام عملیات پرداخت کلاهبرداران صاحب ارزهای دیجیتال می‌شوند. در برخی موارد آن‌ها بعد ازدریافت توکن‌ها به سرعت ‌آن‌ها را به حسلب‌هایی در خارج آمریکا منتقل می‌کنند. این موضوع کشف این جنایات را چالش برانگیز می‌کند.

توصیه‌های FBI چیست؟

اول اینکه مردم نباید به کسانی که هرگز ندیده اند مبلغی ارسال کنند, حتی اگر معتقد باشند که یک رابطه آنلاین واقعی برقرار کرده اند. علاوه بر این هرگز نباید کدهای QR را اسکن کرد یا از طریق ATM ارز دیجیتال برای چنین افراد مخفی پول ارسال کرد.

در صورت دریافت تماس از یک شماره ناآشنا که خود را به عنوان فردی آشنا معرفی کرده و درخواست رمز ارز می‌کند مردم باید مراقب باشند. در این شرایط به جای ارسال پول باید با عوامل اجرای قانون تماس بگیرند.

به گفته FBI, اجتناب از خودپردازهایی که ناشناسی را تبلیغ می‌کنند و فقط به شماره تلفن و ایمیل نیاز دارند نیز ضروری است. به احتمال زیاد این ماشین‌ها با مقررات مطابقت ندارند و ممکن است پولشویی را تسهیل کنند.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

خطر حمله به اتریوم ۲.۰

وام دهی کوین بیس تا سقف یک میلیون دلار، با وثیقه گذاری بیت کوین

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.