پروژه وام دهی Defi توسط غول خدمات مالی, ING

ING

ING در حال کار روی پروژه DeFi خود است. البته اعلام شده است که ارزهای بی ثبات هیچ نقشی در آن ندارند. ING یک شرکت

ING در حال کار روی پروژه DeFi خود است. البته اعلام شده است که ارزهای بی ثبات هیچ نقشی در آن ندارند.

ING یک شرکت بانکداری چند ملیتی در هلند است. این شرکت به تازگی همکاری با مقامات مالی هلند برای استفاده از امور مالی غیر متمرکز را آغاز کرده است. 

پروژه DeFi بانک

مدیر ارشد نوآوری این شرکت در جشنواره فین‌تک سنگاپور شرکت کرده است. او در یک میزگرد نظارتی از محیط نظارتی خوش‌آمد گویی سنگاپور تمجید کرد. همانطور که هفته پیش گزارش شد سنگاپور هیچ برنامه ای برای منوعیت بیت کوین ندارد. علاوه بر این رهبر بانک مرکزی سنگاپور به نوآوری با ثبات بیت کوین خوش بین است. CIO همچنین گفت:

در جاهای دیگر ما در زمین بازی ای که تنظیم کننده‌ها دارند کار می‌کنیم. ما در حال حاضر در آمستردام ابتکاری در مورد وام دهی P2P در DeFi داریم که در آن شروع به کار با تنظیم کننده می‌کنیم.

ظاهرا این بانک قصد دارد پروژه وام دهی خود را با استفاده از سند باکس مرجع بازار مالی آزمایش کند. سندباکس مرجع بازار مالی یک دروازه نظارتی هلندی برای محصولات مالی نوآورانه است. این به این دسته کسب کارها اجازه می‌دهد تا بدون باز اضافی از سوی مقامات نوآوری کنند.

سخنگوی ING بعدا اظهار داشت که هنوز هیچ پیشنهاد مشخصی برای تنظیم کننده ارائه نشده است. با این حال این بانک قبلا تایید کرده است که بیت کوین و سایر ارزهای فرار با این پروژه سازگاری ندارند.

آنچه برای ما جالب است این است که چگونه می‌توانید وام‌دهی همتا به همتا ایجاد کنید یا قابلیت وام دهی با انواع مختلف وثیقه باز کنید. پس به جای بیت کوین ناپایدار, اینکار با روش‌های مختلف انجام می‌شود.

وایت پیپر DeFi غول هلندی

پروتکل‌های وام دهی موجود مثل Aave به کاربران این امکان را می‌دهد که با قرار دادن ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه, ارزهای دیجیتال دیگر را قرض کنند. با این حال در معامله با بیت کوین پیچیده شده یا اتریوم این وام‌ها معمولا باید بیش از حد وثیقه شوند تا در مقابل نوسانات بی ثبات قیمت آن‌ها حفاظتی وجود داشته باشد. ING در وایت پیپری که سال جاری منتشر کرد از Aave نام برد و آن را به دلیل بی حاشیه بودن و کارایی ستود. 

با این حال بانک از پروتکل انتقاد نیز کرد. پروتکل اجازه به تولید پول جدید برای تامین مالی کارآفرینان و شرکت‌ها نمی‌دهد. علاوه بر این تایید می‌کند که گره زدن دارایی‌های دنیای واقعی به DeFi همچنان یک چالش است.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

چرا کاردانو از رشد بازمانده است؟

هشدار FBI در مورد ATM ارز دیجیتال

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.